RZĄŚNIK: Święto Pluszowego Misia

Powiat

RZĄŚNIK: Święto Pluszowego Misia

30.11.2016
autor: Elżbieta Borzymek
Uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej w Bielinie 25 listopada obchodzili Święto Pluszowego Misia. 
Celem akcji było integrowanie uczniów klas młodszych, zachęcenie ich do szanowania zabawek i książek, a przede wszystkim zapewnienie kontaktu z literaturą dziecięcą. 
Tego dnia uczniowie poznali historię pluszowej zabawki, opowiadali o swoich pluszakach, rysowali swoje misie, bawili się w różne zabawy związane z pluszakami. Z wielką uwagą słuchali przygód Kubusia Puchatka, o którym czytali im wychowawcy klas. Mieli kontakt z innymi książkami, których bohaterem jest miś. 
Akcję zorganizowała Beata Palasek (opiekun szkolnej biblioteki)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Do tej pory pracowali za słowo „dziękuję”

ZABRODZIE: Do tej pory pracowali za słowo „dziękuję”

Od 27 kwietnia nauczyciele z gminy Zabrodzie, którzy wyjeżdżają z uczniami do innej miejscowości na zawody sportowe, konkursy przedmiotowe lub w dni wolne od zajęć organizują konkursy na terenie szkoły, otrzymają wynagrodzenie  jak za  godziny ponadwymiarowe wg osobistej stawki zaszeregowania. Wynagrodzenie to nie może być wyższe niż równowartość 4 godzin ponadwymiarowych.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Wianki 2017 w klimacie średniowiecznym

RZĄŚNIK: Wianki 2017 w klimacie średniowiecznym

Tradycyjnie już powitanie lata w gminie Rząsnik odbywa się w Lubielu Nowym nad Narwią. W tym roku w klimacie średniowiecznym. W sobotę 24 czerwca już o 17.00 rozpoczyna się Sobótka. Ciekawie zapowiada się program animacyjny „Dwór Piastowskiego Księcia”, m.in. inscenizacja bitwy średniowiecznej, pokazy walk, konkursy rycerskie z nagrodami. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Bezpieczni w Blochach

DŁUGOSIODŁO: Bezpieczni w Blochach

Jak co roku szkoła w Blochach wzięła udział w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka. Przeprowadzono zajęcia związane z bezpieczeństwem oraz z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Piękno kobiety (foto)

SOMIANKA: Piękno kobiety (foto)

„Piękno kobiety nie zależy od jej ubrań, figury ani fryzury. Piękno kobiety znajduje się w jej oczach – to drzwi do jej serca" – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Marzena Kuchta zacytowała słowa aktorki Audrey Hepburn, witając uczestników spotkania, zorganizowanego 11 marca z okazji Dnia Kobiet. Słodkościami obdarował panie i złożył im życzenia wójt Andrzej Żołyński. Specjalnym upominkiem było spotkanie z pisarką Magdaleną Witkiewicz (na fot.).
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna
Mrówka lipiec 2017
Mrówka lipiec 2017
fotobudka star
fotobudka star