RZĄŚNIK: Święto Pluszowego Misia

Powiat

RZĄŚNIK: Święto Pluszowego Misia

30.11.2016
autor: Elżbieta Borzymek
Uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej w Bielinie 25 listopada obchodzili Święto Pluszowego Misia. 
Celem akcji było integrowanie uczniów klas młodszych, zachęcenie ich do szanowania zabawek i książek, a przede wszystkim zapewnienie kontaktu z literaturą dziecięcą. 
Tego dnia uczniowie poznali historię pluszowej zabawki, opowiadali o swoich pluszakach, rysowali swoje misie, bawili się w różne zabawy związane z pluszakami. Z wielką uwagą słuchali przygód Kubusia Puchatka, o którym czytali im wychowawcy klas. Mieli kontakt z innymi książkami, których bohaterem jest miś. 
Akcję zorganizowała Beata Palasek (opiekun szkolnej biblioteki)
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Historii nie zmienimy, ale możemy zmienić przyszłość (foto)

DŁUGOSIODŁO: Historii nie zmienimy, ale możemy zmienić przyszłość (foto)

Tutaj Niemcy chcieli zatracić całą społeczność żydowską, ale tutaj też narodziła się nadzieja. Pamięć o przeszłości jest warunkiem do zbudowania lepszej przyszłości - 5 października mówił Simcha Frielich Najman, potomek jeden z licznych żydowskich rodzin, które przed wojną mieszkały w Długosiodle. W czwartek odsłonięto pomnik upamiętniający ludność żydowską - tysiąc osób, dorosłych i dzieci, wygnanych na początku II wojny światowej. W uroczystości wziął udział m.in. ambasador Izraela w Polsce.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Romantyczny wieczór dla pań

BRAŃSZCZYK: Romantyczny wieczór dla pań

Z okazji Dnia Kobiet w sobotę 10 marca w Brańszczyku odbyło się niezwykłe spotkanie, zorganizowane z myślą o paniach. Na zaproszenie wójta Mieczysława Pękula do pięknie przygotowanej na tę okoliczność sali – w romantycznym klimacie, z kwiatami i świecami na stołach – licznie przybyły panie, mieszkanki gminy. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: „Balladyna” w pałacu w Dębinkach

ZABRODZIE: „Balladyna” w pałacu w Dębinkach

W sobotę 5 września o godz. 16 w pałacu w Dębinkach rozpocznie się Narodowe Czytanie. Akcję zapoczątkował w 2012 r. prezydent Bronisław Komorowski wspólnym czytaniem „Pana Tadeusza”. Tegoroczną lekturą jest dramat Juliusza Słowackiego „Balladyna” – o żądzy władzy, która prowadzi do zbrodni.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Dyskusja w piątek

ZABRODZIE: Dyskusja w piątek

Dyskusja publiczna nad studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego odbędzie się w piątek 25 listopada o godz. 11 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu.
zobacz więcej
Zitcom