RZĄŚNIK: Święta w szkole

Powiat

RZĄŚNIK: Święta w szkole

29.12.2017
autor: Szkoła w Bielinie
Przedświąteczny tydzień był w szkole w Bielinie bardzo pracowity. 19 grudnia odbyły się wigilie klasowe, na które mamy uczniów przygotowały tradycyjne potrawy. Dzień później obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu uczniów. Podsumowaliśmy akcję „Góra Grosza”.
Wysiłek małych aktorów zaowocował pięknym widowiskiem, nawiązującym do tradycyjnych jasełek, które jako pierwszy wystawił (w 1223 r.)  św. Franciszek. Akcja rozgrywało się na dwóch płaszczyznach: pierwsza obejmowała wydarzenia biblijne (zwiastowanie, nawiedzenie Elżbiety przez Maryję i narodziny Mesjasza), drugą stanowiły wydarzenia życia codziennego. Pokazano rodzinne przygotowania do świąt – lepienie pierogów, strojenie choinki, rozmowy domowników, a także... kłótnie. Wszystkie te sytuacje, dziejące się w wielopokoleniowej rodzinie, miały ukazać istotę świąt, o której często zapominamy, czyli narodziny małego Jezusa. 
Istotną rolę w widowisku odgrywali babcia i dziadek, którzy zajmowali bardzo ważne miejsce w sercach wszystkich domowników.
21 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dokonali podsumowania akcji charytatywnej „Góra Grosza”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane Fundacji Nasz Dom. 
Za przeprowadzenie zbiórki oraz przygotowanie jasełek odpowiedzialne były panie Monika Wróbel i Jolanta Gołębiewska.
WTBS - wynajem garażu
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Szansa na rozbudowę Centrum Kultury

DŁUGOSIODŁO: Szansa na rozbudowę Centrum Kultury

Gmina chce ubiegać się środki na rozbudowę Centrum Kultury przy ul. Dąbrowszczaków.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Jesień malowana słowem i pędzlem

RZĄŚNIK: Jesień malowana słowem i pędzlem

„Zobacz, ile jesieni! Pełno  jak w cebrze wina!” – można było powtórzyć za Julianem Tuwimem, uczestnicząc w podsumowaniu konkursu w PSP w Porządziu. 28 października społeczność szkolna wysłuchała recytacji pięknych wierszy o tematyce jesiennej. Mimo że za oknem szarugi, w sali szkolnej choć na chwilę zapanowała złota polska jesień.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Zaprezentowaliście się fantastycznie (foto)

RZĄŚNIK: Zaprezentowaliście się fantastycznie (foto)

- Witam wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie na wspólne kolędowanie w trakcie XX Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Rząśniku – zwróciła się do obecnych Katarzyna Abramczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rząśniku, gdzie 11 stycznia odbywał się gminny finał. – Było dużo radości, było też dużo pogłębionej refleksji. Były wzruszenia, łzy w oczach. Za to wszystko wam dziękujemy – zwróciła się do wykonawców jedna z jurorek. Gminę Rząśnik w Wyszkowie będą reprezentować  uczniowie szkół w Rząśniku, Starym Lubielu i Porządziu. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Uczniowie na plenerze w "Domu nad wierzbami"

SOMIANKA: Uczniowie na plenerze w "Domu nad wierzbami"

Szesnastoosobowa grupa uczniów szkoły Postawowej wJackowie Górnym wraz z opiekunami uczestniczyła w plenerze malarskim w gospodarstwie agroturystycznym pani Barbary Polak „Dom nad wierzbami”w Jackowie Dolnym. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020
Zitcom