RZĄŚNIK:  Stacja „Złote gody” (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Stacja „Złote gody” (foto)

12.11.2016
autor: Elżbieta Borzymek
Bardzo sympatyczna i ważna uroczystość odbyła się 10 listopada w Rząśniku. Jej mottem były słowa: „Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, lecz po czasie jej trwania”. Piętnaście par  wraz z bliskimi, w obecności władz gminy i powiatu oraz ks. proboszcza, świętowało 50- i 60-lecie małżeństwa. 
Mszę św. w kościele parafialnym odprawił proboszcz ks. kan. Grzegorz Polesiński. – Spotkaliśmy się, by podziękować Bogu za wspólnie przeżyte lata – zaznaczył ks. proboszcz. Małżonkowie, trzymając się za ręce, odnowili przyrzeczenia małżeńskie.
Druga część jubileuszy odbyła się w pobliskim domu weselnym „Sonata”.  Wchodzących gości, tradycyjnie jak na weselach, witała marszem Warszawska Kapela Targówek. Prowadzący uroczystość dyrektor Gminnej Biblioteki Sławomir Pierzynowski zwrócił się do wszystkich ze słowami powitania, szczególnie serdecznymi do jubilatów. Następnie przedstawił wszystkie pary ze stażem 50 i 60 lat małżeństwa. – Okrągła rocznica, którą nie każde małżeństwo może się poszczycić – podkreślił. – Fundamentem, na którym zbudowaliście wasze związki, była na pewno miłość. Pielęgnowaliście ją, dbaliście, by była silna i mogąca znieść wszystko. – Pięćdziesiąt wspólnie przeżytych lat – kontynuował – to wspaniały przykład do naśladowania dla wszystkich, dla dzieci, wnuków i wszystkich młodych par małżeńskich. 
Jubilaci podziękowali sobie nawzajem za wspólnie przeżyte lata i przyrzekli, że uczynią wszystko, aby ich małżeństwa były nadal szczęśliwe. W swoim wystąpieniu wójt Paweł Kołodziejski, mimo że, jak sam zauważył, kawaler, ale przecież żyjący w rodzinie – jako syn, wuj, kuzyn, podkreślił wartość rodziny i posiadania towarzysza podróży przez życie. – Poszliście tą drogą, trzymając się za ręce i nigdy nie puściliście tego małżeńskiego uścisku, dlatego dotarliście do takiej stacji, którą nazywa się „Złote Gody”. I chociaż przebyliście długą podróż, wiele jeszcze przed wami.
Wójt wraz ze swoim zastępcą Pawłem Abramczykiem wręczyli, przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. – Na ten medal trzeba pracować przez 50 lat – zauważył starosta Bogdan Pągowski. Listy gratulacyjne, pamiątkowe statuetki i upominki wręczyli jubilatom ks. proboszcz i starosta. Nie zabrakło toastu wzniesionego szampanem i tradycyjnego „Sto lat”. Jubilaci wysłuchali wielu serdecznych słów życzeń i gratulacji. Po czym wszyscy zasiedli do świątecznego obiadu. 
 
Złote gody obchodzili
Krystyna i Tadeusz Bieńkowscy
Henryka i Edward Czyżowie
Janina i Władysław Durkowie
Cecylia i Zygmunt Gołasiowie
Marianna i Kazimierz Jeżowie
Jadwiga i Jerzy Kacprzyńscy
Janina i Józef Kaczmarczykowie
Krystyna i Lucjan Kłosowie
Wiesława i Stanisław Ogrodnikowie
Marianna i Kazimierz Pałubińscy
Stanisława i Stanisław Skoczylasowie
Wanda i Stanisław Smogorzewscy
 
60 lat małżeństwa świętowali
Władysława i Józef Czyżowie
Irena i Czesław Fornalscy
Zofia i Henryk Fraszkowie
 

Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Festyn dla szkoły

SOMIANKA: Festyn dla szkoły

Społeczne Stowarzyszenie Oświatowe „Szkoła z Tradycjami” w niedzielę 28 sierpnia zorganizowało na placu przy remizie OSP w Barcicach festyn rodzinny. Tradycyjnie zbierano środki na potrzeby szkoły w Jackowie Górnym.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Upowszechniamy historię Białegobłota (foto)

BRAŃSZCZYK: Upowszechniamy historię Białegobłota (foto)

Stowarzyszenie Inicjatywa Białebłoto we współpracy z PSP im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie zorganizowało spotkanie z Jackiem Żukowskim, pracownikiem naukowym UW, etnografem, etnologiem, pasjonatem kultury ludowej oraz Piotrem Karsznią, rysownikiem, twórcą murali, autorem książek, znawcą historii militarnej, regionalistą. Była to interesująca lekcja historii dla każdego, i młodego, i dorosłego słuchacza, opowiedziana przez pana Jacka i namalowana przez pana Piotra. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Powstaje Koło Seniora

BRAŃSZCZYK: Powstaje Koło Seniora

W Brańszczyku powstaje Koło Seniora. Na pierwsze spotkanie zaprasza 9 lutego o godz. 16 do Gminnego Domu Kultury.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Dożynki w strugach deszczu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Dożynki w strugach deszczu (foto)

Dożynki należą już do wieloletniej tradycji polskiej wsi, także powiatu wyszkowskiego. Tegoroczny sezon dożynkowy otworzyła 20 sierpnia uroczystość powiatowo – gminna, tym razem zorganizowana w Długosiodle. Przejdzie do historii nie tylko z powodu atrakcji, ale… fatalnej, deszczowej pogody. Zarówno rolnicy, jak i organizatorzy przyznawali, że takiej aury podczas uroczystości dożynkowych nie pamiętają.
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan