RZĄŚNIK:  Stacja „Złote gody” (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Stacja „Złote gody” (foto)

12.11.2016
autor: Elżbieta Borzymek
Bardzo sympatyczna i ważna uroczystość odbyła się 10 listopada w Rząśniku. Jej mottem były słowa: „Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, lecz po czasie jej trwania”. Piętnaście par  wraz z bliskimi, w obecności władz gminy i powiatu oraz ks. proboszcza, świętowało 50- i 60-lecie małżeństwa. 
Mszę św. w kościele parafialnym odprawił proboszcz ks. kan. Grzegorz Polesiński. – Spotkaliśmy się, by podziękować Bogu za wspólnie przeżyte lata – zaznaczył ks. proboszcz. Małżonkowie, trzymając się za ręce, odnowili przyrzeczenia małżeńskie.
Druga część jubileuszy odbyła się w pobliskim domu weselnym „Sonata”.  Wchodzących gości, tradycyjnie jak na weselach, witała marszem Warszawska Kapela Targówek. Prowadzący uroczystość dyrektor Gminnej Biblioteki Sławomir Pierzynowski zwrócił się do wszystkich ze słowami powitania, szczególnie serdecznymi do jubilatów. Następnie przedstawił wszystkie pary ze stażem 50 i 60 lat małżeństwa. – Okrągła rocznica, którą nie każde małżeństwo może się poszczycić – podkreślił. – Fundamentem, na którym zbudowaliście wasze związki, była na pewno miłość. Pielęgnowaliście ją, dbaliście, by była silna i mogąca znieść wszystko. – Pięćdziesiąt wspólnie przeżytych lat – kontynuował – to wspaniały przykład do naśladowania dla wszystkich, dla dzieci, wnuków i wszystkich młodych par małżeńskich. 
Jubilaci podziękowali sobie nawzajem za wspólnie przeżyte lata i przyrzekli, że uczynią wszystko, aby ich małżeństwa były nadal szczęśliwe. W swoim wystąpieniu wójt Paweł Kołodziejski, mimo że, jak sam zauważył, kawaler, ale przecież żyjący w rodzinie – jako syn, wuj, kuzyn, podkreślił wartość rodziny i posiadania towarzysza podróży przez życie. – Poszliście tą drogą, trzymając się za ręce i nigdy nie puściliście tego małżeńskiego uścisku, dlatego dotarliście do takiej stacji, którą nazywa się „Złote Gody”. I chociaż przebyliście długą podróż, wiele jeszcze przed wami.
Wójt wraz ze swoim zastępcą Pawłem Abramczykiem wręczyli, przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. – Na ten medal trzeba pracować przez 50 lat – zauważył starosta Bogdan Pągowski. Listy gratulacyjne, pamiątkowe statuetki i upominki wręczyli jubilatom ks. proboszcz i starosta. Nie zabrakło toastu wzniesionego szampanem i tradycyjnego „Sto lat”. Jubilaci wysłuchali wielu serdecznych słów życzeń i gratulacji. Po czym wszyscy zasiedli do świątecznego obiadu. 
 
Złote gody obchodzili
Krystyna i Tadeusz Bieńkowscy
Henryka i Edward Czyżowie
Janina i Władysław Durkowie
Cecylia i Zygmunt Gołasiowie
Marianna i Kazimierz Jeżowie
Jadwiga i Jerzy Kacprzyńscy
Janina i Józef Kaczmarczykowie
Krystyna i Lucjan Kłosowie
Wiesława i Stanisław Ogrodnikowie
Marianna i Kazimierz Pałubińscy
Stanisława i Stanisław Skoczylasowie
Wanda i Stanisław Smogorzewscy
 
60 lat małżeństwa świętowali
Władysława i Józef Czyżowie
Irena i Czesław Fornalscy
Zofia i Henryk Fraszkowie
 

Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Biały marsz w Porębie (foto)

BRAŃSZCZYK: Biały marsz w Porębie (foto)

W parafii Poręba w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II organizowane są białe marsze. Polegają na tym, że mieszkańcy kilku wiosek, ze śpiewem i modlitwą, wędrują do kościoła na Apel Jasnogórski, na którym razem z Maryją dziękują za dar Papieża Polaka. Wydawało się, że w tym roku frekwencja będzie słabsza, bo 2 kwietnia wypadł w Poniedziałek Wielkanocny, ale było tak jak co roku. Mieszkańcy Przyjm i Dudowizny nie zawiedli. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Czas refleksji, podziękowań i życzeń (foto)

DŁUGOSIODŁO: Czas refleksji, podziękowań i życzeń (foto)

Życzenia, podziękowania i optymistyczne spojrzenie w nadchodzący rok 2017 – tak upłynęło opłatkowe samorządowe spotkanie, 16 grudnia w centrum kultury. Mijający rok sprzyjał planom samorządowców, którzy mają nadzieję, że 2017 nie będzie gorszy.  
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Wynagrodzenie wójta bez zmian

DŁUGOSIODŁO: Wynagrodzenie wójta bez zmian

Brutto 10.180 zł w dalszym ciągu będzie zarabiał wójt Stanisław Jastrzębski. Decyzję o jego wynagrodzeniu w nowej kadencji radni podjęli na ostatniej sesji.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: II Gminny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową

BRAŃSZCZYK: II Gminny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową

GOK ogłasza konkurs na najpiękniejszą szopkę. Prace będą oceniane w 3 kategoriach, wykonane: rodzinnie,  zespołowo i indywidualnie. Szopki musza być wykonane własnoręcznie, z naturalnych materiałów (drewno, suszone rośliny, produkty spożywcze, masa solna) i produktów przemysłowych (ale nie może zawierać elementów gotowych np. figurek, lalek). 
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku