RZĄŚNIK: Sportowcy drudzy w powiecie (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Sportowcy drudzy w powiecie (foto)

29.06.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Dyrektor Zespołu Szkół w Rząśniku Katarzyna Abramczyk, która reprezentowała władze gminy na spotkaniu w Wyszkowie podsumowującym roczną sportową rywalizację szkół, na sesji 20 czerwca poinformowała, że gmina Rząśnik wywalczyła II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Sportowych. Przekazała wójtowi puchary za ten sukces. 
- Na to miejsce pracowały cztery szkoły startujące w kategorii dziewcząt i dwie w kategorii chłopców – zaznaczyła Katarzyna Abramczyk.  – W kategorii do 100 uczniów, po raz pierwszy wprowadzonej, szkoła w Porządziu zajęła I miejsce.  Mam do przekazania puchary i dyplomy. Gratuluję w imieniu pana starosty i pani dyrektor POKiS. 
W kategorii gimnazjum gmina Rząśnik zajęła miejsce III (na 13 gimnazjów w powiecie), które wywalczyli reprezentanci jedynego w gminie gimnazjum w Rząśniku. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce, natomiast chłopcy czwarte. – Dziewczęta bardzo ładnie się zaprezentowały – pochwaliła pani dyrektor. – Na mistrzostwach województwa mazowieckiego Martyna Jechna w indywidualnych biegach przełajowych uzyskała 11 miejsce. Wspaniała biegaczka. Najlepszym zawodnikiem w unihokeju został Mikołaj Grzywacz, obecnie gimnazjalista, wcześniej uczeń szkoły w Porządziu. 
Katarzyna Abrammczyk podziękowała radzie gminy i wójtom za wspieranie sportu i sportowców.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Karuzela eksperymentów w przedszkolu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Karuzela eksperymentów w przedszkolu (foto)

W marcu w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle odbyły się warsztaty naukowe pt. „To, co ulotne, mokre i stałe” z cyklu „Fizyka dla Smyka”. Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata. Poprzez zabawę i eksperymenty dzieci poznały trzy stany skupienia.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Za dobro, serce, mądrość (foto)

DŁUGOSIODŁO: Za dobro, serce, mądrość (foto)

Bardzo uroczyście, w serdecznej atmosferze, ale i ze łzami wzruszenia, w niedzielę 27 sierpnia parafia pw. św. Rocha w Długosiodle pożegnała ks. Stanisława Marca, który po 13 latach sprawowania funkcji proboszcza odchodzi na emeryturę. Ks. Stanisław opuszcza parafię jako Honorowy Obywatel Gminy Długosiodło.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Parafialne kolędowanie (zaproszenie)

BRAŃSZCZYK: Parafialne kolędowanie (zaproszenie)

W niedzielę 26 stycznia o 18.00 w kościele w Porębie odbędzie się Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Zgłoszenia wykonawców do niedzieli 19 stycznia.
zobacz więcej
SOMIANKA, BRAŃSZCZYK: Solary pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne

SOMIANKA, BRAŃSZCZYK: Solary pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne

930 kolektorów słonecznych, 3 pompy ciepła i 3 instalacje fotowoltaiczne  to efekt projektu „Odnawialne Źródła Energii w Gminach Brańszczyk, Somianka, Zatory”. Gmina Somianka, lider projektu,  podpisała z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych umowę na dofinansowanie tej inwestycji w wys. prawie 5,5 mln zł  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Wartość projektu ogółem to ponad 15, 2 mln zł, wydatki kwalifikowane – ponad 7 mln zł.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom