RZĄŚNIK: Sportowcy drudzy w powiecie (foto)

Powiat

29.06.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Dyrektor Zespołu Szkół w Rząśniku Katarzyna Abramczyk, która reprezentowała władze gminy na spotkaniu w Wyszkowie podsumowującym roczną sportową rywalizację szkół, na sesji 20 czerwca poinformowała, że gmina Rząśnik wywalczyła II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Sportowych. Przekazała wójtowi puchary za ten sukces.
- Na to miejsce pracowały cztery szkoły startujące w kategorii dziewcząt i dwie w kategorii chłopców – zaznaczyła Katarzyna Abramczyk.  – W kategorii do 100 uczniów, po raz pierwszy wprowadzonej, szkoła w Porządziu zajęła I miejsce.  Mam do przekazania puchary i dyplomy. Gratuluję w imieniu pana starosty i pani dyrektor POKiS.
W kategorii gimnazjum gmina Rząśnik zajęła miejsce III (na 13 gimnazjów w powiecie), które wywalczyli reprezentanci jedynego w gminie gimnazjum w Rząśniku. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce, natomiast chłopcy czwarte. – Dziewczęta bardzo ładnie się zaprezentowały – pochwaliła pani dyrektor. – Na mistrzostwach województwa mazowieckiego Martyna Jechna w indywidualnych biegach przełajowych uzyskała 11 miejsce. Wspaniała biegaczka. Najlepszym zawodnikiem w unihokeju został Mikołaj Grzywacz, obecnie gimnazjalista, wcześniej uczeń szkoły w Porządziu.
Katarzyna Abrammczyk podziękowała radzie gminy i wójtom za wspieranie sportu i sportowców.