RZĄŚNIK: Skarpetki znikają. Tylko gdzie?

Powiat

RZĄŚNIK: Skarpetki znikają. Tylko gdzie?

30.11.2017
autor: Org. opr. red.
Gościem w przedszkolu w Porządziu 22 listopada była pani Marlena Stysiak, mama Zuzi i Amelki. Czytała dzieciom książkę Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”.  
„Czy nie zastanawiało was, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki? Bo jest faktem, że znikają,  skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyncze. Przynajmniej w domu Małej Be. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo” –  to fragment czytanej przez  panią Marlenę Stysiak książki. 
Dzieci, grupa 5 i 6-latków, w której jest 14 dziewczynek i 10 chłopców, z ogromnym zaciekawieniem i uwagą słuchały i pięknie odpowiadały na pytania. Stwierdziły, że ich skarpetki w domu też znikają... Tylko gdzie???
Potem rysowały swoje ulubione skarpetki.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Warszawska Syrenka (foto)

DŁUGOSIODŁO: Warszawska Syrenka (foto)

Gminna Biblioteka Publiczna już po raz kolejny zorganizowała eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. W gminie Długosiodło wpisały się już w tradycję, pierwszy raz odbyły się w 2006r. Mimo upływu lat, dzieci i młodzież chętnie w nim uczestniczą, wzbudza wiele emocji i duże zainteresowanie żywym słowem.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jasełka plenerowe w skansenie

BRAŃSZCZYK: Jasełka plenerowe w skansenie

Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku na tradycyjne już jasełka plenerowe, w których występują uczniowie i nauczyciele ośrodka, w tym roku zaprasza do Skansenu imienia M. Żywirskiej w Brańszczyku – w niedzielę 17 grudnia o godz. 17.00.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Pierwszy w powiecie pomnik Piłsudskiego (foto)

DŁUGOSIODŁO: Pierwszy w powiecie pomnik Piłsudskiego (foto)

Pan Jan Piórkowski, mieszkaniec Bud Przetycz wymarzył sobie, że przed domem postawi pomnik Józefa Piłsudskiego. Wcześniej stanęła drewniana rzeźba Papieża Jana Pawła II. I w tym szczególnym roku, w 100-lecie urodzin niepodległej Ojczyzny to marzenie postanowił spełnić. Wspierała go najbliższa rodzina, szczególnie żona Elżbieta, i Związek Piłsudczyków, którego od kilku lat jest aktywnym członkiem. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: W oczekiwaniu na stadion

DŁUGOSIODŁO: W oczekiwaniu na stadion

Gmina nie ma szczęścia w kwestii budowy stadionu. Już po raz trzeci próbuje wyłonić wykonawcę pierwszego etapu inwestycji. Dobra wiadomość jest taka, że będzie ona realizowana z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki.
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan