RZĄŚNIK: Satysfakcji z pracy, pokoju w sercach (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Satysfakcji z pracy, pokoju w sercach (foto)

30.12.2016
autor: Elżbieta Szczuka
W czwartek 29 grudnia, po zamknięciu obrad XXXII Sesji Rady Gminy w Rząśniku przez przewodniczącego Krzysztofa Soliwodę, radni, władze gminy oraz sołtysi i zaproszeni goście w serdecznej atmosferze podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia na nowy 2017 rok.
Po raz pierwszy w sesji rady uczestniczył ks. kanonik Grzegorz Polesiński, który proboszczem parafii w Rząśniku jest od pół roku.
- Każdy z nas już przeżył swoją wigilię w domach, ale dla nas tu zgromadzonych jest okazja, abyśmy jeszcze raz wrócili do wydarzeń związanych z narodzinami naszego Pana.
Przeczytał Ewangelię wg św. Mateusza, przybliżającą narodziny Jezusa. Złożył wszystkim życzenia: - Aby decyzje, które podejmujecie w tym gronie, były zawsze inspirowane światłem Ducha Świętego, z pożytkiem dla całej naszej społeczności i całej gminy. Życzył również cierpliwości, uprzejmości, relacji nacechowanych tym, co łączy, a nie dzieli, satysfakcji z pracy, pokoju w sercach.
Po tych słowach zebrani łamali się opłatkiem, składali sobie noworoczne życzenia, śpiewali kolędy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Skansen powrócił (foto)

BRAŃSZCZYK: Skansen powrócił (foto)

Nie tylko Brańszczyk, ale i od niedawna Poręba mają skansen. Został oddany do użytku i poświęcony 16 czerwca. Otrzymał imię księdza Jerzego Dąbrowskiego, przez 22 lata (1960-82) proboszcza parafii w Porębie. Dlaczego właśnie jego imię? Bo był twórcą pierwszego w Porębie skansenu, który został otwarty w starej dzwonnicy 30 kwietnia 1972 roku. Poza tym ksiądz był bardzo ciekawą postacią, sam poświęcił się „gromadzeniu tego wszystkiego, co świadczy o historii tego regionu”.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Noc Muzeów w młynie (foto)

ZABRODZIE: Noc Muzeów w młynie (foto)

Po raz czwarty Bractwo Zabrodzkie zorganizowało w zabytkowym młynie w Niegowie Noc Muzeów. Tegoroczna połączona była z jubileuszem dziesięciolecia Bractwa. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Witamy nowych sołtysów (foto)

ZABRODZIE: Witamy nowych sołtysów (foto)

Przez dwa tygodnie w lutym odbywały się zebrania wiejskie, na których wybierano sołtysów i rady sołeckie na kadencję 2019 – 2023. Wszyscy sołtysi stawili się 26 lutego na sesji rady gminy.
zobacz więcej
SOMIANKA: Modlitwa i prezentacja talentów (foto)

SOMIANKA: Modlitwa i prezentacja talentów (foto)

Gminę w finale powiatowym Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Wyszkowie będą reprezentować uczniowie szkół w Somiance i Jackowie Górnym. Wyśpiewali pierwsze miejsca podczas konkursu, który odbył się 13 stycznia w szkole w Jackowie Górnym.  – My pielęgnujemy ten piękny zwyczaj już 20. raz. To przepiękna forma modlitwy i prezentacji talentów dzieci i młodzieży – zauważyła dyrektor szkoły.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom