RZĄŚNIK: Radosne spotkanie opłatkowe (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Radosne spotkanie opłatkowe (foto)

13.12.2017
autor: MG
W Szkole Podstawowej w Dąbrowie 10 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe. Każdy, kto się na nim pojawił, został ciepło przyjęty i natychmiast mógł poczuć radosną, rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się rodzice, a także wójt Paweł Kołodziejski, zastępca wójta Paweł Abramczyk, ksiądz proboszcz Robert Sulich, sołtys Dąbrowy Andrzej Sośnicki oraz pracownicy szkoły.
Goście tłumnie wypełnili odświętnie przystrojony budynek szkoły. Spotkanie rozpoczęła p.o. dyrektor Martyna Głowacka, wprowadzając obecnych w podniosły i wzruszający nastrój. Następnie na scenę wkroczyli mali aktorzy, którzy z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role. Mówili o niezwykłości grudniowych świąt, kiedy to w stajence na świat przyszedł Zbawiciel. Śpiewali kolędy, budząc zachwyt publiczności. Niespodzianką były kolędy w języku angielskim.
Kulminacyjny punkt uroczystości stanowiło odczytanie przez ks. Roberta Sulicha Ewangelii o narodzinach Jezusa, wspólna modlitwa oraz poświęcenie opłatków. Dyrektor szkoły, wójt oraz prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Dąbrowa Anna Polak przekazali świąteczne życzenia, po czym wszyscy podzielili się opłatkiem i serdecznymi słowami. Następnie wszyscy zasiedli do suto zastawionego stołu.
Ponieważ wszyscy byli bardzo grzeczni przez cały rok, do szkoły zawitał Mikołaj, by wręczyć prezenty. 
MG

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Dąbrowie z całego serca dziękują wójtowi Pawłowi Kołodziejskiemu, zastępcy wójta Pawłowi Abramczykowi, księdzu proboszczowi Robertowi Sulichowi, sołtysowi Andrzejowi Sośnickiemu, rodzicom i wszystkim, którzy przybyli w niedzielę 10 grudnia na wigilijne spotkanie, aby wspólnie połamać się opłatkiem, zaśpiewać kolędy i skosztować wigilijnych potraw.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom