RZĄŚNIK: Podziękowania dla medyków (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Podziękowania dla medyków (foto)

03.04.2020
autor: Opr. EB
Ogólnopolska akcja internetowa Kartka dla Medyka polega na wykonaniu kartki, laurki, które są podziękowaniem dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych za ich wykonywaną z narażeniem życia pracę związaną z koronawirusem. Piękne kartki dla nich wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej w Komorowie. 
 
„Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak bardzo narażają swoje życie i zdrowie lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni, ratując chorych na koronawirusa oraz dbając, by pozostali cieszyli się zdrowiem. Stąd też akcja tworzenia kartek z podziękowaniami” – czytamy na stronie internetowej szkoły. 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Parada moli książkowych (foto)

DŁUGOSIODŁO: Parada moli książkowych (foto)

„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera” – powiedział Monteskiusz. Nigdy nie zawiodą, nie odrzucą, nie wyśmieją. Towarzyszą nam we wszystkich momentach naszego życia. Bardzo często niosą pociechę, pozwalają, choć na chwilę, oderwać się od rzeczywistości, która czasami tak bardzo daje nam w kość. Nie przekonamy się jednak o tym nigdy, stroniąc od czytania. Mieszkańców naszej gminy próbowali przekonać o tym uczniowie wszystkich szkół oraz przedszkoli, paradując w poniedziałek ulicami Długosiodła.
zobacz więcej
SOMIANKA: Ruch + zdrowe nawyki = silny Ja (foto)

SOMIANKA: Ruch + zdrowe nawyki = silny Ja (foto)

- pod takim hasłem Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasza Gmina Somianka” zorganizowało 10-dniowe zimowisko w Zakopanem na Olczy dla 40 osób z gmin Somianka i Zatory. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Pierwsi sołtysi wybrani

BRAŃSZCZYK: Pierwsi sołtysi wybrani

Pierwsze sołeckie zebranie wyborcze odbyło się 28 marca, ostatnie zaplanowano na 28 kwietnia. Przypomnijmy, że według nowych zasad, kandydat na sołtysa musi najpierw być zgłoszony w urzędzie gminy z listą popierających go minimum 5 mieszkańców sołectwa. Kandydaci do rady sołeckiej zgłaszani są podczas zebrania. Jak dotąd frekwencja na zebraniach nie jest wysoka (od 11,6% do 38%).
zobacz więcej
SOMIANKA: Do siego roku!

SOMIANKA: Do siego roku!

Podczas ostatniej w tym roku sesji rady gminy, która odbyła się 28 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury, wójt i przewodniczący rady złożyli życzenia na Nowy Rok. 
zobacz więcej
Zitcom