Powiat

1 / 3

RZĄŚNIK: Podziękowali za codzienną troskę i miłość

08.02.2017
autor: J. Gołębiewska
Gośćmi szkoły w Bielinie z okazji swojego święta byli babcie i dziadkowie uczniów. Dzieci co codzienną troskę i miłość podziękowały im wierszami, piosenkami oraz specjalnie przygotowanymi na tę okazję upominkami Tego samego dnia odbyła się tez szkolna choinka. 
Seniorów serdecznie powitała pani dyrektor szkoły Maria Deptuła. Uroczyste obchody dni Babci i dziadka to już niemal tradycja, były organizowane po raz piąty. Spotkanie stanowi okazję do podziękowania babciom i dziadkom za miłość, którą na co dzień otaczają swoje wnuki. 
Dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały piosenki i zaprezentowały krótki układ choreograficzny. Ich występ wzbogaciły, przygotowane przez rodziców, kostiumy i rekwizyty. Podobnie zaprezentowali się uczniowie klas I-III. Dziewczęta z klas IV i V zaśpiewały kolędę, z którą wystąpiły na Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Starym Lubielu. Swoimi umiejętnościami pochwaliły się również dziewczynki, które biorą udział w zajęciach tanecznych. Tę grupę przygotowała p. Anna Ponichtera. 
Punktem kulminacyjnym uroczystości było przedstawienie „Calineczka”, które przygotowały dzieci ze świetlicy szkolnej pod opieką p. Moniki Wróbel. W główne role wcielili się: Maja Skoczylas, Damian Nowacki, Kinga Falba, Kamila Kucharczyk i Grzegorz Przygoda. Publiczności nagrodziła małych aktorów, piosenkarzy i tancerzy gorącymi brawami. 
Po części artystycznej dziadkowie udali się na poczęstunek. Potem wraz z wnukami królowali na parkiecie. Tego dnia odbyła się również zabawa choinkowa.
 
Społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Pierwsza Ekstremalna Droga Krzyżowa z Poręby

BRAŃSZCZYK: Pierwsza Ekstremalna Droga Krzyżowa z Poręby

W piątek  23 marca, podczas trwania rekolekcji w parafii Poręba, ponad 140 osób po Mszy św. o 18.00 wyruszyło w Ekstremalną Drogę Krzyżową... Czemu ekstremalną? „Bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie, w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, by opuścić swoją strefę komfortu i powiedzieć Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, ale dlatego, bo chcę się z Tobą spotkać. To droga do nowego życia”.
zobacz więcej
ZABRODZIE: SMS-y powiadomią

ZABRODZIE: SMS-y powiadomią

Urząd Gminy w Zabrodziu 23 stycznia uruchomił system informowania mieszkańców za pomocą krótkich komunikatów tekstowych. Do wyboru są dwa kanały informacyjne. Dzięki BEZPŁATNYM wiadomościom SMS mieszkańcy gminy będą powiadamiani o:
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Urny przezroczyste – większe zaufanie

BRAŃSZCZYK: Urny przezroczyste – większe zaufanie

W gminie jak w całym kraju będą nowe urny wyborcze, przezroczyste. Zmiany dotyczące urn do Kodeksu wyborczego wprowadzono w ubiegłym roku. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Zdolne i zaangażowane (foto)

ZABRODZIE: Zdolne i zaangażowane (foto)

Etiuda, przygotowana za pomocą lalki teatralnej, była zwieńczeniem warsztatów teatralnych, które przez 5 dni, od 24 do 28 lipca odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu. W podróż do krainy teatru, bajek, aktorów i lalek zaprosił dzieci Paweł Kołodziejski, absolwent Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, aktor Teatru Lalek „Igraszka”.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star