Powiat

1 / 3

RZĄŚNIK: Podziękowali za codzienną troskę i miłość

08.02.2017
autor: J. Gołębiewska
Gośćmi szkoły w Bielinie z okazji swojego święta byli babcie i dziadkowie uczniów. Dzieci co codzienną troskę i miłość podziękowały im wierszami, piosenkami oraz specjalnie przygotowanymi na tę okazję upominkami Tego samego dnia odbyła się tez szkolna choinka. 
Seniorów serdecznie powitała pani dyrektor szkoły Maria Deptuła. Uroczyste obchody dni Babci i dziadka to już niemal tradycja, były organizowane po raz piąty. Spotkanie stanowi okazję do podziękowania babciom i dziadkom za miłość, którą na co dzień otaczają swoje wnuki. 
Dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały piosenki i zaprezentowały krótki układ choreograficzny. Ich występ wzbogaciły, przygotowane przez rodziców, kostiumy i rekwizyty. Podobnie zaprezentowali się uczniowie klas I-III. Dziewczęta z klas IV i V zaśpiewały kolędę, z którą wystąpiły na Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Starym Lubielu. Swoimi umiejętnościami pochwaliły się również dziewczynki, które biorą udział w zajęciach tanecznych. Tę grupę przygotowała p. Anna Ponichtera. 
Punktem kulminacyjnym uroczystości było przedstawienie „Calineczka”, które przygotowały dzieci ze świetlicy szkolnej pod opieką p. Moniki Wróbel. W główne role wcielili się: Maja Skoczylas, Damian Nowacki, Kinga Falba, Kamila Kucharczyk i Grzegorz Przygoda. Publiczności nagrodziła małych aktorów, piosenkarzy i tancerzy gorącymi brawami. 
Po części artystycznej dziadkowie udali się na poczęstunek. Potem wraz z wnukami królowali na parkiecie. Tego dnia odbyła się również zabawa choinkowa.
 
Społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Debatowali o bezpieczeństwie (foto)

ZABRODZIE: Debatowali o bezpieczeństwie (foto)

Niezbyt dużym zainteresowaniem (nie zawiedli sołtysi) cieszyła się debata policyjna dotycząca bezpieczeństwa, która odbyła się 
29 marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Zabrodziu. Podsumowanie wyników działań policji z ostatnich dziesięciu miesięcy przedstawił komendant powiatowy policji insp. Michał Toporkiewicz (na fot.) . Przypomniał też wnioski przedstawione na poprzedniej debacie i omówił ich realizację. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Dożynki w niedzielę w skansenie

BRAŃSZCZYK: Dożynki w niedzielę w skansenie

Na gminne dożynki do skansenu w Brańszczyku zapraszają w niedzielę 3 września starostowie dożynkowi, wójt gminy i proboszcz parafii Brańszczyk. Gwiazdą sceny będzie zespół disco polo EXAITED. Na pewno warto wziąć udział w loterii fantowej i konkursach na najsmaczniejsze domowe konfitury i chleb własnego wypieku.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Można jeszcze zmienić OZE

RZĄŚNIK: Można jeszcze zmienić OZE

Gmina od 19 kwietnia do 17 maja przeprowadzała dialog techniczny, poprzedzający wybór wykonawcy przedsięwzięcia polegającego na zaprojektowaniu i montażu instalacji fotowoltaicznej oraz kolektorów słonecznych na budynkach użyteczności publicznej oraz budynkach indywidualnych.  Do 14 czerwca mieszkańcy mogą zmienić zgłoszone w ankiecie OZE na inne, np. pompę ciepła.
zobacz więcej
Konkurs dla liderek wiejskich

Konkurs dla liderek wiejskich

Do 7 sierpnia można zgłaszać kandydatki do tytułu Najaktywniejszej Liderki Wiejskiej. Udział w nim mogą wziąć działaczki kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych, a także lokalnych grup działania.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
23.15% (178 głosów)
29.39% (226 głosów)
7.67% (59 głosów)
6.89% (53 głosów)
32.90% (253 głosów)
manhattan