Powiat

1 / 3

RZĄŚNIK: Podziękowali za codzienną troskę i miłość

08.02.2017
autor: J. Gołębiewska
Gośćmi szkoły w Bielinie z okazji swojego święta byli babcie i dziadkowie uczniów. Dzieci co codzienną troskę i miłość podziękowały im wierszami, piosenkami oraz specjalnie przygotowanymi na tę okazję upominkami Tego samego dnia odbyła się tez szkolna choinka. 
Seniorów serdecznie powitała pani dyrektor szkoły Maria Deptuła. Uroczyste obchody dni Babci i dziadka to już niemal tradycja, były organizowane po raz piąty. Spotkanie stanowi okazję do podziękowania babciom i dziadkom za miłość, którą na co dzień otaczają swoje wnuki. 
Dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały piosenki i zaprezentowały krótki układ choreograficzny. Ich występ wzbogaciły, przygotowane przez rodziców, kostiumy i rekwizyty. Podobnie zaprezentowali się uczniowie klas I-III. Dziewczęta z klas IV i V zaśpiewały kolędę, z którą wystąpiły na Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Starym Lubielu. Swoimi umiejętnościami pochwaliły się również dziewczynki, które biorą udział w zajęciach tanecznych. Tę grupę przygotowała p. Anna Ponichtera. 
Punktem kulminacyjnym uroczystości było przedstawienie „Calineczka”, które przygotowały dzieci ze świetlicy szkolnej pod opieką p. Moniki Wróbel. W główne role wcielili się: Maja Skoczylas, Damian Nowacki, Kinga Falba, Kamila Kucharczyk i Grzegorz Przygoda. Publiczności nagrodziła małych aktorów, piosenkarzy i tancerzy gorącymi brawami. 
Po części artystycznej dziadkowie udali się na poczęstunek. Potem wraz z wnukami królowali na parkiecie. Tego dnia odbyła się również zabawa choinkowa.
 
Społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.
WTBS - wynajem garażu
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom