RZĄŚNIK: Podatki i zarobki wójta bez zmian (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Podatki i zarobki wójta bez zmian (foto)

11.12.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Minutą ciszy uczestnicy sesji rady gminy, 7 grudnia, uczcili Krzysztofa Soliwodę, który przez 20 lat przewodniczył radzie gminy. Zmarł 23 listopada 2018 r. Wynagrodzenie wójta pozostawili w dotychczasowej wysokości. Podatków na 2019 r. nie podwyższyli.
 
Komisarz Wyborczy w Ostrołęce II postanowieniem z dnia 30 listopada br. stwierdził wygaśnięcie mandatu radnego Rady Gminy w Rząśniku Krzysztofa Soliwody, wybranego w 1-mandatowym okręgu wyborczym nr 13 z listy nr 20, zgłoszonego przez KWW Przyjazna Gospodarna Gmina, z powodu śmierci radnego.
 
Podatki bez zmian
 
Radni zdecydowali pozostawić podatki na poziome ubiegłego roku, więc nie musieli podejmować w tej sprawie uchwały. Natomiast obniżyli w związku z tym z 54,36 zł/dt (cena podana przez prezesa GUS) do 40 zł/dt cenę skupu żyta, będącą podstawą do obliczenia podatku rolnego. 
 
Wynagrodzenie wójta
 
Wynagrodzenie wójta Pawła Kołodziejskiego pozostawili bez zmian – w wysokości 10.180 zł ustalonej w czerwcu br. (zostało wtedy zmniejszone z 11.780 zł). Jest ono w maksymalnej wysokości, przysługującej wójtowi gminy liczącej do 15 tys. mieszkańców: wynagrodzenie zasadnicze 4700 zł, dodatek funkcyjny 1900 zł, dodatek specjalny 2640 zł i dodatek stażowy 940 zł.  
- Na dzień dzisiejszy pobory wójta nie są wygórowane – uznał przewodniczący rady Grzegorz Gołębiewski.
Wójt Pawał Kołodziejski powiedział, że na rękę dostaje 5800 zł (od momentu, gdy wszedł w 40% próg podatkowy). Dodał, że obowiązuje go nienormowany czas pracy. A tych, którzy mają wątpliwości co do jego wynagrodzenia, zaprasza, by popracowali z nim tylko przez tydzień.
Dyskusję, którą rozpoczęła na temat wynagrodzenia wójta radna Marzena Wielgolewska, ucięła radna Teresa Kulesza. Zaproponowała, by pani Marzena wystartowała na wójta i uzyskała tyle głosów co obecny wójt.
Zaproszenie na mszę1
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom