RZĄŚNIK: Pierwszaki czytelnikami

Powiat

RZĄŚNIK: Pierwszaki czytelnikami

16.02.2018
autor: Nauczyciel bibliotekarz Emilia Koczkodon
Uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości Szkoły Podstawowej w Rząśniku. W tym roku odbyło się 12 lutego. Jego celem jest zachęcanie najmłodszych uczniów do wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.
                      
Specjalnie na tę okazję uczniowie klas starszych przygotowali część artystyczną, podczas której przekazali młodszym kolegom wiedzę o książce i bibliotece. Z ogromnym zainteresowaniem i z uśmiechem na twarzy pierwszaki śledziły losy bohaterów przedstawienia „Nasi bajkowi przyjaciele”. Pani bibliotekarka przygotowała też dla nich zagadki. 
Najmłodsi uczniowie wypożyczyli w szkolnej bibliotece swoje pierwsze książki i obiecali bardzo często do niej przychodzić. Po czym złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.   
Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, o czym będą przypominać pamiątkowy dyplomy.
 W przedstawieniu udział wzięli: kl. Vb – Amelia Sępkowska, Angelika Baranowska, Oliwia Prusik, Maja Karłowicz, Weronika Kulesza, Szymon Szychowski, Piotr Prusik, Jakub Krawczyk, Jakub Postek , Piotr Postek, Kuba Palasek, kl. VIIa – Natalia Dawidczyk, Aleksandra Włodarczyk, Piotr Sochaczewski, kl.III C – Izabela Chodyna, Martyna Dudzik, Angelika Wierzba, Aleksandra Wróbel, Klaudia Zdunek, Ewelina Przychodzka. 
Karolina Puchalska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość