RZĄŚNIK: Oferty za wysokie

Powiat

RZĄŚNIK: Oferty za wysokie

14.06.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Gmina ogłosiła przetargi na budowę drogi gminnej w Ochudnie oraz zagospodarowanie oczka wodnego na terenie dawnego PGR w Rząśniku. Ze względu na proponowane przez oferentów ceny jeden z przetargów już został unieważniony, drugi też stoi pod znakiem zapytania.
 
Przetarg na budowę drogi gminnej długości 460 m.b. w Ochudnie wójt Paweł Kołodziejski zdecydował się unieważnić 8 czerwca. Wpłynęła jedna oferta (468.724 zł) – firmy Drogi i Mosty z Kacic, ponad 2 razy wyższa niż środki zaplanowane na ten cel w budżecie gminy (197.000 zł). 
Zagospodarowaniem oczka wodnego, by stało się „ostoją natury i wypoczynku”, zainteresowane są dwie firmy. Ich przetargowe, zbliżone kwotowo, oferty (169.041 zł i 178.193 zł) również znacznie przewyższają środki, które gmina na ten cel przeznaczyła (128.000zł). Czy przetarg zostanie unieważniony, czy zostaną dołożone środki, zdecydują radni na najbliższej sesji rady gminy. 
Planowane prace polegają na odmuleniu i oczyszczeniu dna zbiornika wodnego, wzmocnieniu jego skarp, budowie altany i obiektów małej architektury (miejsca na ognisko, kosza na śmieci, stojaka na rowery), stołu i ławek, a także tarasu widokowego, ścieżek spacerowych, nasadzeniu kwiatów i drzew. Zakończenie inwestycji jest planowane na 17 sierpnia.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane