RZĄŚNIK: Oferty za wysokie

Powiat

RZĄŚNIK: Oferty za wysokie

14.06.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Gmina ogłosiła przetargi na budowę drogi gminnej w Ochudnie oraz zagospodarowanie oczka wodnego na terenie dawnego PGR w Rząśniku. Ze względu na proponowane przez oferentów ceny jeden z przetargów już został unieważniony, drugi też stoi pod znakiem zapytania.
 
Przetarg na budowę drogi gminnej długości 460 m.b. w Ochudnie wójt Paweł Kołodziejski zdecydował się unieważnić 8 czerwca. Wpłynęła jedna oferta (468.724 zł) – firmy Drogi i Mosty z Kacic, ponad 2 razy wyższa niż środki zaplanowane na ten cel w budżecie gminy (197.000 zł). 
Zagospodarowaniem oczka wodnego, by stało się „ostoją natury i wypoczynku”, zainteresowane są dwie firmy. Ich przetargowe, zbliżone kwotowo, oferty (169.041 zł i 178.193 zł) również znacznie przewyższają środki, które gmina na ten cel przeznaczyła (128.000zł). Czy przetarg zostanie unieważniony, czy zostaną dołożone środki, zdecydują radni na najbliższej sesji rady gminy. 
Planowane prace polegają na odmuleniu i oczyszczeniu dna zbiornika wodnego, wzmocnieniu jego skarp, budowie altany i obiektów małej architektury (miejsca na ognisko, kosza na śmieci, stojaka na rowery), stołu i ławek, a także tarasu widokowego, ścieżek spacerowych, nasadzeniu kwiatów i drzew. Zakończenie inwestycji jest planowane na 17 sierpnia.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Piłkarska niedziela

SOMIANKA: Piłkarska niedziela

W niedzielę 7 lipca już od godz. 10.00 na orliku w Somiance będą rozgrywane mecze Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Somianka. Zgłosiło się sześć drużyn, nie tylko z gminy Somianka.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Minister zainteresuje się sprawą

BRAŃSZCZYK: Minister zainteresuje się sprawą

Podczas niedzielnego spotkania, zorganizowanego 27 maja w szkole w Brańszczyku przez PiS, z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem padło z sali pytanie o drogę łączącą Udrzynek z Brańszczykiem (tzw. trakt napoleoński). W tej chwili ze względów bezpieczeństwa nie można nią jeździć, bo jest tak zniszczona, zdewastowana, że została zamknięta dla ruchu. – Kiedy będzie zrobiona ta droga – pytał jeden z mieszkańców gminy. Minister obiecał, że zainteresuje się sprawą.
zobacz więcej
SOMIANKA: Musimy działać (foto)

SOMIANKA: Musimy działać (foto)

W gminie Somianka działa tylko jeden klub sportowy – WKS Mystkówiec. Niestety, nie ma swojego boiska. Gmina podejmowała próby, by pozyskać pieniądze, ogłaszała przetargi na wykonanie inwestycji, ale do realizacji nie doszło. Gdy zmieniły się władze klubu, postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. W lutym rozpoczęły się prace. – Chcemy doprowadzić boisko do stanu, żeby trenować i rozgrywać mecze– zapowiada prezes WKS Mystkówiec Mateusz Gołębiowski. – Nie będziemy się murawy wstydzić.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Największą zmianą jest likwidacja gimnazjum

RZĄŚNIK: Największą zmianą jest likwidacja gimnazjum

Radni przyjęli uchwałę dostosowującą sieć szkół do nowego ustroju szkolnego na sesji 14 lutego. Klasy wygaszanego gimnazjum będą włączone do Publicznej Szkoły Podstawowej z oddziałami przedszkolnymi w Rząśniku.  – Obwody szkół nie zmieniają się – wyjaśnił zajmujący się gminną oświatą zastępca wójta Paweł Abramczyk. – Największą zmianą jest likwidacja gimnazjum. 
zobacz więcej
Zitcom