RZĄŚNIK: Obrońcom Ojczyzny (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Obrońcom Ojczyzny (foto)

29.09.2017
autor: opr. EB, fot. www.rzasnik.pl
Mszę św. w intencji Obrońców Ojczyzny 10 września w kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM w Nowym Lubielu odprawił ks. proboszcz Wojciech Goryszewski. Na grobach żołnierzy poległych w pierwszych dniach września 1939 r. złożono kwiaty i zapalono znicze.
Krótkie przemówienie wygłosił wójt Paweł Kołodziejski. Następnie w asyście pocztów sztandarowych OSP oraz szkół obecni przeszli na cmentarz parafialny, gdzie znajdują się groby żołnierzy, którzy w pierwszych dniach września 1939 r. zginęli, broniąc ojczyzny: kpr. strzelca samolotowego Romana Stronczaka, ppor. rez. Franciszka Bileckiego, kpr. rez. Antoniego Kucharczyka. Nagrobki zostały odnowione 4 lata temu w ramach projektu „Obrońcom Września 1939”. Po uroczystości zaproszono na wojskową grochówkę.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!...”

RZĄŚNIK: „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!...”

O uczczeniu Narodowego Święta Niepodległości jak co roku  pamiętali mieszkańcy gminy.   11 listopada wraz z przedstawicielami władz, OSP w Rząśniku i Komorowie, pocztami sztandarowymi szkół, nauczycielami, uczniami spotkali się w kościele. Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił ks. proboszcz Grzegorz Polesiński. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Pomnik w Suwinie po renowacji

SOMIANKA: Pomnik w Suwinie po renowacji

Prace remontowo-konserwatorskie związane z realizacją operacji „Konserwacja Powstańczego Głazu Kamiennego w Suwinie” zakończone zostały 15 grudnia br. Zadanie Połączone były z renowacją ogrodzenia, wykonaniem cokoliku wokół pomnika oraz budową chodnika prowadzącego do niego. Pomnik upamiętnia udział mieszkańców Suwina w powstaniu styczniowym. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Wieszak z sercem

DŁUGOSIODŁO: Wieszak z sercem

Przy budynku ośrodka zdrowia i GCIKSiR, czyli w pobliżu targu, stanął wieszak z sercem:. Zasada jest prosta: „Nie potrzebujesz odzieży - zostaw ją na wieszaku. Potrzebujesz odzieży - zabierz i niech Ci służy.”
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Kto zajmie się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu?

RZĄŚNIK: Kto zajmie się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu?

Gmina ogłosiła otwarty konkurs ofert na powierzenie zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2017 r. Polega ono na organizacji działań, mających na celu rozwój i upowszechnianie kultury fizycznej pośród mieszkańców gminy. Na ten cel w budżecie gminy zarezerwowano 80000 zł. Oferty można składać do 10 lutego.
zobacz więcej
Zitcom