RZĄŚNIK: Nie/bezpieczna droga

Powiat

RZĄŚNIK: Nie/bezpieczna droga

07.01.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Zimowym utrzymaniem dróg gminnych i powiatowych na terenie gminy od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 r. zajmie się firma GOD-MART Grzegorza Godlewskiego z Rząśnika za 155.628 zł brutto. Była jedynym oferentem w przetargu.  
Do zadań wykonawcy należy zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Rząśnik, gminnych publicznych i wewnętrznych, chodników oraz dojścia do przejść dla pieszych i dróg powiatowych. Ma, jak zapisano w specyfikacji, zapobiegać powstawaniu zimowej śliskości nawierzchni oraz ją usuwać przy zastosowaniu zabiegów mechanicznych oraz odpowiednich środków chemicznych i uszorstniających.
Jak na razie docierają do naszej redakcji pozytywne opinie na temat zimowego stanu dróg na terenie gminy Rząśnik. Przykładem może być droga powiatowa z Wyszkowa przez Leszczydół do Porządzia. Jej część do granicy z gminą Rząśnik, szczególnie od torów do końca Leszczydołu w czwartek była bardzo śliska, pojazdy jechały maksymalnie 30 km/godz. Sytuacja zupełnie się zmienia po wjechaniu na teren gminy Rząśnik i tak jest od lat. Nawierzchnia jest posypana piaskiem, gdy trzeba odśnieżona, jedzie się bezpiecznie.  
- Trzeba bardzo pochwalić gminę Rząśnik za dbanie o stan dróg, a tym samym o mieszkańców – mówi nasza Czytelniczka, która zadzwoniła do naszej redakcji z interwencją na stan tej samej drogi, ale w części leżącej na terenie gminy Wyszków, za której utrzymanie zimowe odpowiada sam powiat.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość