RZĄŚNIK: Nie zginęła! Zmartwychwstała!

Powiat

RZĄŚNIK: Nie zginęła! Zmartwychwstała!

21.11.2016
autor: SP w Porządziu
98 lat temu, po 123 latach rozbiorów, Polska odzyskała swą suwerenność. 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Z tej okazji w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu. 
Pod hasłem: „Nie zginęła! Zmartwychwstała!” uczniowie kl. III i VI oraz chór szkolny przygotowali montaż słowno – muzyczny pod kierunkiem pań: Bogusławy Rębały, Renaty Kaczmarczyk i Marzeny Zwolińskiej. Akademia miała podniosły charakter, wyrażała miłość do Ojczyzny, przywoływała pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i narodowej tożsamości.
Nasza szkoła, chcąc podkreślić rangę tego święta, już po raz drugi zorganizowała wieczornicę w tym samym dniu z udziałem społeczności lokalnej. Wszyscy razem śpiewaliśmy pieśni legionowe, pieśni, które przeniosły Polskę przez zabory, które dodawały siły, wiary, które wyznaczały drogę do wolności. Oprawę muzyczną apelu i wieczornicy przygotowała pani M. Zwolińska. Akompaniował zespół w składzie: pan Stanisław Kadłubowski, pani Marzena Zwolińska, Dawid Zwoliński, Karolina Zwolińska i Łucja Zwolińska.
Spotkanie było bez wątpienia nie tylko uczczeniem Narodowego Święta Niepodległości, ale także skłoniło do refleksji na temat naszej historii.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Zitcom
Zitcom