RZĄŚNIK: Naleśniki z syropem klonowym, kanapki z masłem orzechowym i szarlotka

Powiat

RZĄŚNIK: Naleśniki z syropem klonowym, kanapki z masłem orzechowym i szarlotka

29.09.2016
autor:
W PSP im. Jana Pawła II w Bielinie 26 września obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie przygotowali prezentacje o Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanad, a ich mamy typowe dla tych krajów smakołyki.
Uczniowie z klas IV-VI przygotowali prezentacje dotyczące anglojęzycznych krajów: Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady, co było okazja do zgłębienia tajników ich kultury. Po obejrzeniu prezentacji, uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Na pytania najlepiej odpowiadali: Wiktoria Pawełczyk (klasa II), Adam Ampulski (klasa III) i Luiza Łach (oddział przedszkolny). 
Uczniowie z klasy V i VI przedstawili kilka scenek sytuacyjnych, które ukazywały, dlaczego warto jest uczyć się języków obcych. Potem była degustacja dań typowych dla prezentowanych krajów. Uczniom bardzo smakowały naleśniki z syropem klonowym, kanapki z masłem orzechowym oraz szarlotka.
Posiłek przygotowały mamy uczniów: Marzena Kucharczyk, Janina Wróbel, Hanna Kucharczyk oraz Mariola Zdunek.  
Natomiast 14 września szkoła obchodziła Europejski Dzień Sportu. Młodsi uczniowie wzięli udział w zmaganiach sportowych na terenie szkoły. Starsi udali się na rajd rowerowy do Nowego Lubiela.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku