RZĄŚNIK: Najlepiej razem (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Najlepiej razem (foto)

17.06.2019
autor: Organizatorzy
Szkoła Podstawowa im ks. Jana Trzaskomy w Porządziu zaprosiła na piknik z okazji Dnia Rodziny. W Pokazie Dziecięcych Talentów, pod kierunkiem pani Marzeny Zwolińskiej, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Było mnóstwo atrakcji i wspaniałej zabawy. 
 
Po pokazie przyszedł czas na wspólną zabawę. Dla dzieci i gości zaplanowano mnóstwo atrakcji. Dzieci i rodzice brali wspólnie udział w zawodach sportowych, tj. przeciąganie liny, wyścigi w workach, bieg z jajkiem na łyżce, przelewanie wody do butelki, wyścigi na piłkach.
Konkurs „Ekspert wiedzy ogólnej”, przygotowany przez panią Barbarę Włodarczyk oraz Samorząd Szkolny poprowadzili uczniowie K. Piątek i K. Karłowicz. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Ekspertami wiedzy zostali: w kat. kl. I-III – Gabriela Gładkowska, Oskar Szydlik i Zofia Krauze, kl. IV-VI – Gabriela Kowalska, Julia Kulesza i Kacper Pietrzak, kl. VII-VIII – Wiktoria Deptuła, Maria Łada i Julia Przychodzka.
Rodzice oraz uczennice kl. VII – W. Szerewicz, K. Kulesza i VIII – Izabela Szymańska, Gabriela Makarewicz i Edyta Wróbel malowali dzieciom buziaki i zaplatali warkoczyki. 
Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło dmuchanych zamków,  malowania kredą na kostce, zabaw ze skakankami.
Niemałą atrakcją był mecz piłki nożnej uczniowie – rodzice, sędziowany przez nauczyciela w-f pana Dariusza Wróbla. Wygrali uczniowie 4:3.
Rodzicom wiele radości dostarczyła wystawa prac plastycznych ,,Moja mama, mój tata’’, autorstwa uczniów kl. 0 – III. 
Zgodnie z powiedzeniem ,,Przez żołądek do serca’’ pamiętano o odpowiednim poczęstunku. Były pizza, słodycze, lody oraz mnóstwo pysznych, domowych wypieków.
Organizacją i przebiegiem konkursu zajęły się panie: Ewa Jechna, Marzena Zwolińska, Dorota Jagielska  pod kierunkiem pani dyrektor Grażyny Prus.
W tak wielkie przedsięwzięcie, jakim było zorganizowanie pikniku, zaangażowanych było mnóstwo osób. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi szkoły oraz rodzicom i dzieciom biorącym udział w przygotowaniach.
Podziękowania kierujemy do LIDL Sp. z o.o. sp. k. w Turzynie za darowiznę: słodycze, lody, owoce, wodę i soki, które wzbogaciły naszą szkolną uroczystość.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom