RZĄŚNIK: Najlepiej razem (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Najlepiej razem (foto)

17.06.2019
autor: Organizatorzy
Szkoła Podstawowa im ks. Jana Trzaskomy w Porządziu zaprosiła na piknik z okazji Dnia Rodziny. W Pokazie Dziecięcych Talentów, pod kierunkiem pani Marzeny Zwolińskiej, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Było mnóstwo atrakcji i wspaniałej zabawy. 
 
Po pokazie przyszedł czas na wspólną zabawę. Dla dzieci i gości zaplanowano mnóstwo atrakcji. Dzieci i rodzice brali wspólnie udział w zawodach sportowych, tj. przeciąganie liny, wyścigi w workach, bieg z jajkiem na łyżce, przelewanie wody do butelki, wyścigi na piłkach.
Konkurs „Ekspert wiedzy ogólnej”, przygotowany przez panią Barbarę Włodarczyk oraz Samorząd Szkolny poprowadzili uczniowie K. Piątek i K. Karłowicz. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Ekspertami wiedzy zostali: w kat. kl. I-III – Gabriela Gładkowska, Oskar Szydlik i Zofia Krauze, kl. IV-VI – Gabriela Kowalska, Julia Kulesza i Kacper Pietrzak, kl. VII-VIII – Wiktoria Deptuła, Maria Łada i Julia Przychodzka.
Rodzice oraz uczennice kl. VII – W. Szerewicz, K. Kulesza i VIII – Izabela Szymańska, Gabriela Makarewicz i Edyta Wróbel malowali dzieciom buziaki i zaplatali warkoczyki. 
Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło dmuchanych zamków,  malowania kredą na kostce, zabaw ze skakankami.
Niemałą atrakcją był mecz piłki nożnej uczniowie – rodzice, sędziowany przez nauczyciela w-f pana Dariusza Wróbla. Wygrali uczniowie 4:3.
Rodzicom wiele radości dostarczyła wystawa prac plastycznych ,,Moja mama, mój tata’’, autorstwa uczniów kl. 0 – III. 
Zgodnie z powiedzeniem ,,Przez żołądek do serca’’ pamiętano o odpowiednim poczęstunku. Były pizza, słodycze, lody oraz mnóstwo pysznych, domowych wypieków.
Organizacją i przebiegiem konkursu zajęły się panie: Ewa Jechna, Marzena Zwolińska, Dorota Jagielska  pod kierunkiem pani dyrektor Grażyny Prus.
W tak wielkie przedsięwzięcie, jakim było zorganizowanie pikniku, zaangażowanych było mnóstwo osób. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi szkoły oraz rodzicom i dzieciom biorącym udział w przygotowaniach.
Podziękowania kierujemy do LIDL Sp. z o.o. sp. k. w Turzynie za darowiznę: słodycze, lody, owoce, wodę i soki, które wzbogaciły naszą szkolną uroczystość.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Dzień Papieski

SOMIANKA: Dzień Papieski

Proboszcz Parafii pw. św. Izydora w Woli Mystkowskiej i Wójt Gminy Somianka zapraszają na obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”, który odbędzie się w niedzielę 14 października o godz. 11.30 w kościele w Woli Mystkowskiej.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Uroczysty dzień dzielenia się chlebem

RZĄŚNIK: Uroczysty dzień dzielenia się chlebem

Gminną uroczystość dożynkową, w niedzielę 2 września, rozpoczęła polowa Msza św. w intencji rolników, podczas której ks. proboszcz parafii w Rząśniku, pobłogosławił wieńce dożynkowe oraz bochen chleba. Tym chlebem z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi podzielił się gospodarz gminy – wójt Paweł Kołodziejski. – To dzięki wam kultywowane są tradycje, to wy pamiętacie o wartościach, które wyznawali nasi przodkowie – zwrócił się do rolników. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Czy zabierzesz głos w debacie?

RZĄŚNIK: Czy zabierzesz głos w debacie?

Przedstawienie Raportu o stanie Gminy Rząśnik za rok 2019 oraz debata nad nim odbędzie się na sesji Rady Gminy Rząśnik 30 lipca. Mieszkaniec, który chciałby zabrać w debacie głos, musi złożyć do 29 lipca zgłoszenie, poparte podpisami 20 pełnoletnich mieszkańców gminy.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

BRAŃSZCZYK: Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

W ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, prowadzonej przez Urząd Marszałkowski, ponad 200 uczniów Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Brańszczyku uczestniczyło w spotkaniu promującym noszenie elementów odblaskowych. Akcję wspierali wyszkowscy policjanci i strażacy.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom