RZĄŚNIK: Młodzi piłkarze robią postępy

Powiat

RZĄŚNIK: Młodzi piłkarze robią postępy

25.07.2016
autor: Elżbieta Borzymek
W 2015 r. gmina przekazała 80 tys. zł dla WKS „na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”, w ramach Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. W sumie w WKS trenowało ok. 100 zawodników i zawodniczek. Ich liczba znacznie wzrosła w porównaniu do lat ubiegłych, szczególnie w grupach młodzieżowych.  
Na ogłoszony w kwietniu przez gminę konkurs ofertę złożył tylko WKS Rząśnik. W 2015 r. prowadził szkolenia piłkarskie w 5 grupach wiekowych. Piłkarze trenowali i rozgrywali mecze od stycznia do listopada (z przerwą w lipcu).
W seniorach grali mężczyźni w wieku 16-35 lat  pod okiem trenerów: najpierw Łukasza Zalewskiego (do kwietnia), potem Grzegorza Chmielewskiego. Odbyło się 80 jednostek treningowych. Sezon 2014/15 zakończyli na 8. miejsce w A-klasie, w drugiej części sezonu wygrywając większość spotkań (obecnie są na 11. miejscu).
Juniorów trenował Marek Kucharczyk, odbyli 120 jednostek treningowych. Sezon 2014/15 zakończyli na 3. miejscu, w rundzie jesiennej byli na 5. miejscu w Lidze Juniorów U-17. Większość zawodników została przeniesiona do I drużyny WKS.
Trenerem trampkarzy był Łukasz Abramczyk, przepracował z nimi 130 jednostek treningowych. Zajęli 6. miejsce w swojej lidze (jesienią – 5. miejsce). W turniejach halowych wywalczyli: II miejsce - w turnieju o Puchar Wójta Gminy Sadowne oraz w Turnieju im. Adama Borka o Puchar Wójta Gminy Rząśnik, IV miejsce – w Turnieju Ursus Cup.
Żaki i orliki (40-osobowa grupa, która została utworzona po otwarciu boiska ze sztuczną nawierzchnią)  trenowali od kwietnia do listopada. Odbyli 50 treningów z Markiem Kucharczykiem i Łukaszem Abramczykiem. Rozgrywali spotkania towarzyskie z rówieśnikami z Wyszkowa, Pułtuska, Sadownego.    
„Drużyny młodzieżowe zrobiły duże postępy, a zawodnicy juniorów w sposób naturalny przeszli do zespołu seniorów” – napisano w sprawozdaniu z realizacji programu współpracy. Z przekazanych przez gminę środków (80 tys. zł) opłacono: trenera seniorów (15.550 zł), opiekę medyczną (4.212 zł), opłaty statutowe i licencyjne WKS wymagane przez PZPN (4.075 zł), sędziów ((9.223,50 zł), badania lekarskie (6.700 zł), transport – juniorzy (26.040 zł), księgową (4.050 zł), opłaty bankowe (504 zł), ubezpieczenie dla zawodników (3.003 zł), zakup wyposażenia i sprzętu sportowego – piłki, grzybki, drabinki (6.642,50 zł).
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Ruch + zdrowe nawyki = silny Ja (foto)

SOMIANKA: Ruch + zdrowe nawyki = silny Ja (foto)

- pod takim hasłem Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasza Gmina Somianka” zorganizowało 10-dniowe zimowisko w Zakopanem na Olczy dla 40 osób z gmin Somianka i Zatory. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Strażacy szkolili z pierwszej pomocy (foto)

DŁUGOSIODŁO: Strażacy szkolili z pierwszej pomocy (foto)

Ochotnicza Straż Pożarna w Długosiodle w ramach projektu „RKO – to jest TO!”, w listopadzie i grudniu przeprowadziła cykl szkoleń z pierwszej pomocy. Zajęcia odbyły się dzięki wsparciu z konkursu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie”, zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Świetlica, która ma integrować (foto)

RZĄŚNIK: Świetlica, która ma integrować (foto)

Piknikiem rodzinnym „Wesołe Lato” zainaugurowała w niedzielę 31 lipca swoje istnienie świetlica wiejska w Wielątkach Nowych. Zaadaptowane  w budynku byłej szkoły pomieszczenia i odnowione przez gminę poświęcił ks. proboszcz Tadeusz Suchta. – Mieszkańcom tej świetlicy gratuluję – zwrócił się do obecnych. – Taka świetlica potrzebna jest w każdej wsi. – Myślę, że ta świetlica powinna wszystkich zjednoczyć, połączyć – dodał wójt Paweł Kołodziejski. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla naszego powiatu gminy i całej parafii – zwrócił się do obecnych 6 lutego na Mszy św. w kościele w Białymbłocie ks. proboszcz Tomasz Tymiński. – Przeżywamy 100-lecie urodzin Józefy Jechny. Dziękujemy Bogu za te piękne 100 lat życia i prosimy o następne lata w zdrowiu i szczęściu. Z tej okazji Pani Józefa zaprosiła nas wszystkich, abyśmy mogli się cieszyć jej szczęściem. „Ciągle potrzebujemy doświadczenia i mądrości, rad osób takich jak Pani” – napisała w liście gratulacyjnym do Dostojnej Jubilatki premier Beata Szydło. 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom