RZĄŚNIK: Mistrzowie ortografii i matematyki

Powiat

RZĄŚNIK: Mistrzowie ortografii i matematyki

31.05.2017
autor: Organizatorzy
Już po raz kolejny uczniowie klas II i III szkół podstawowych z gminy Rząśnik zmierzyli się w Gminnych Konkursach Matematycznych i Ortograficznym, pod patronatem wójta Pawła Kołodziejskiego. Zmagania wiedzowe odbyły się w Zespole Szkół Publicznych w Rząśniku. 
Zadania matematyczne obejmowały zagadnienia realizowane w klasie II i III. Konkurs ortograficzny polegał z kolei na napisaniu dyktanda, uzupełnieniu trudnego tekstu oraz wyjaśnianiu zasad pisowni wyrazów. Prace uczniów oceniała komisja złożona z nauczycieli przygotowujących uczniów. 

W konkursie matematycznym klas II najlepiej poradziła sobie Julia Przybylska z PSP w Komorowie. II miejsce zajęła Julia Wróbel z PSP w Starym Lubielu, III – Bartosz Bloch i Marcel Słomczyński z PSP w Rząśniku.
W kategorii klas III triumfował Hubert Orłowski z PSP w Rząśniku. II miejsce zdobyła Kamila Skoczeń z PSP w Komorowie, III – Martyna Bednarczyk z PSP w Porządziu. 
 
W konkursie ortograficznym jurorzy przyznali I miejsce Kamili Skoczeń z PSP w Komorowie, II – Martynie Bednarczyk z PSP w Porządziu, III – Hubertowi Orłowskiemu i Alanowi Stańczakowi z PSP w Rząśniku. 
 
Uczniów przygotowały: Anna Ponichtera, Irena Woźnica (PSP w Bielinie), Martyna Głowacka (SP w Dąbrowie), Marianna Zagożdżon, Agnieszka Kaczmarczyk (PSP w Komorowie), Bogusława Rębała, Elżbieta Niedźwiedzka (PSP w Porządziu), Jolanta Żołyńska, Danuta Deptuła (PSP w Starym Lubielu), Beata Wójcik, Kamila Słomczyńska, Monika Antoniak, Jolanta Deptuła (PSP w Rząśniku).
Laureaci otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki i dyplomy, nauczyciele zaś – podziękowania. Sponsorem nagród był wójt, a wręczał je wraz z dyrektor ZS Katarzyną Abramczyk, zastępca wójta Paweł Abramczyk.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość