RZĄŚNIK: Martin and Joyce in Rząśnik (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Martin and Joyce in Rząśnik (foto)

31.05.2016
autor: Justyna Borek
W dniach 8 – 13 maja 2016 r. gościliśmy w naszej szkole dwoje studentów wolontariuszy -Joyce Ho z Hongkongu oraz Martina Indrawata z Singapuru. 
Studenci przebywają w Polsce w ramach projektu realizowanego przez Studencką Organizację Edukacyjną AIESEC Polska, reprezentowaną przez Komitet Lokalny Warszawa SGH. W ciągu tygodnia spędzonego w Rząśniku mieli możliwość poznania naszego środowiska, życia szkolnego, zwyczajów. Każdego dnia prowadzili zajęcia 
z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum, w czasie których prezentowali swoje kraje, wyświetlali filmy i zdjęcia, opowiadali o swoim codziennym życiu, szkole, kulturze. 
Oprócz możliwości doskonalenia języka angielskiego, nasi uczniowie mogli nauczyć się jedzenia pałeczkami, poznać niektóre azjatyckie potrawy oraz kilka podstawowych słów i zwrotów w języku chińskim. 
Popołudnia spędzane na wycieczkach po najbliższej okolicy oraz wspólnych rozgrywkach były okazją do zawiązania się przyjaźni nauczycieli i uczniów naszej szkoły z gośćmi. Martin i Joyce byli pod wrażeniem polskiej gościnności. Podziwiali piękno naszej okolicy oraz pobliskich miast. Chętnie angażowali się w organizowane przedsięwzięcia i dzielili swoimi doświadczeniami.
Tydzień spędzony z naszymi gośćmi był czasem wyjątkowym, pełnym niesamowitych wrażeń i przeżyć, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Z żalem żegnaliśmy nowych przyjaciół.
WTBS - wynajem garażu (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Sprawa dworu w Dębinkach w sądzie

ZABRODZIE: Sprawa dworu w Dębinkach w sądzie

Powiat Wyszkowski złożył w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie skargę na decyzję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 2 sierpnia 2018 r., uznającą roszczenia spadkobierców byłych właścicieli dworu w Dębinkach. W skardze powiat oparł się na pierwszej decyzji Wojewody Mazowieckiego z 2017 r.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Ruszają zajęcia zumby

ZABRODZIE: Ruszają zajęcia zumby

W wrześniu Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na pierwsze po wakacjach zajęcia zumby:
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: 78. rocznica pobytu „Hubala” u nas (foto)

BRAŃSZCZYK: 78. rocznica pobytu „Hubala” u nas (foto)

Uroczystości zorganizowane 24 września w Porębie w 78. rocznicę pobytu oddziału mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” na terenie parafii były różnorodne i ciekawe.  Po koncercie pieśni wojennych i wojskowych, Mszy św. w intencji Ojczyzny i jej obrońców, można było przenieść się w czasie. Na oczach obserwujących rozegrała się potyczka konnego szwadronu mjr. Dobrzańskiego ze zmotoryzowanym oddziałem Niemców. Mogli przy tym podziwiać i oklaskiwać kunszt jeźdźców oraz wspaniałe konie i... motory.
zobacz więcej
SOMIANKA: Gmina skarbnicą przysmaków

SOMIANKA: Gmina skarbnicą przysmaków

Gmina, która jest współorganizatorem powiatowych dożynek 26 sierpnia w Popowie Kościelnym, zaprasza mieszkańców sołectw gminy, jak co roku, do udziału w konkursach: „Nalewka tradycyjna” oraz Wypiek ciasta tradycyjnego pn. „Ciasta z przepisów babuni”. Impreza dożynkowa otrzymała nazwę „Skarbnica przysmaków to na nasza gmina”. 
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku