RZĄŚNIK: Martin and Joyce in Rząśnik (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Martin and Joyce in Rząśnik (foto)

31.05.2016
autor: Justyna Borek
W dniach 8 – 13 maja 2016 r. gościliśmy w naszej szkole dwoje studentów wolontariuszy -Joyce Ho z Hongkongu oraz Martina Indrawata z Singapuru. 
Studenci przebywają w Polsce w ramach projektu realizowanego przez Studencką Organizację Edukacyjną AIESEC Polska, reprezentowaną przez Komitet Lokalny Warszawa SGH. W ciągu tygodnia spędzonego w Rząśniku mieli możliwość poznania naszego środowiska, życia szkolnego, zwyczajów. Każdego dnia prowadzili zajęcia 
z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum, w czasie których prezentowali swoje kraje, wyświetlali filmy i zdjęcia, opowiadali o swoim codziennym życiu, szkole, kulturze. 
Oprócz możliwości doskonalenia języka angielskiego, nasi uczniowie mogli nauczyć się jedzenia pałeczkami, poznać niektóre azjatyckie potrawy oraz kilka podstawowych słów i zwrotów w języku chińskim. 
Popołudnia spędzane na wycieczkach po najbliższej okolicy oraz wspólnych rozgrywkach były okazją do zawiązania się przyjaźni nauczycieli i uczniów naszej szkoły z gośćmi. Martin i Joyce byli pod wrażeniem polskiej gościnności. Podziwiali piękno naszej okolicy oraz pobliskich miast. Chętnie angażowali się w organizowane przedsięwzięcia i dzielili swoimi doświadczeniami.
Tydzień spędzony z naszymi gośćmi był czasem wyjątkowym, pełnym niesamowitych wrażeń i przeżyć, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Z żalem żegnaliśmy nowych przyjaciół.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Róża dla sołtysa

BRAŃSZCZYK: Róża dla sołtysa

Z okazji Święta Sołtysa władze samorządowe gminy na czele z wójtem i przewodniczącym rady spotkały się z paniami i panami sołtysami. Wójt Mieczysław Pękul złożył im podziękowania za dobrą współpracę oraz życzenia satysfakcji z pełnieniem tej tak potrzebnej funkcji. Wszystkim sołtyskom i sołtysom wręczył po róży i w nagrodę za społeczna działalność zaprosił na wspólny wyjazd w maju z okazji Dnia Samorządowca.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Niebezpieczne ujęcia…

BRAŃSZCZYK: Niebezpieczne ujęcia…

Wojewoda mazowiecki uznał skargę Janiny Demetriou-Warburton w sprawie utajnienia posiedzenia komisji rady gminy. Ponieważ zarówno obrady rady gminy, jak i komisji są jawne i skarżąca mogła w nich uczestniczyć, radni niesłusznie przenieśli dyskusję na inny termin. Samorządowcy nie zgadzają się z tą oceną zaistniałej sytuacji, wskazują na nieścisłości w skardze.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

Nasz Czytelnik, w imieniu mieszkańców Plewicy i Rogóźna, zwrócił się do Nowego Wyszkowiaka z prośbą o interwencję w sprawie podłączenia obydwu miejscowości do nowej infrastruktury energetycznej i transformatora, ponieważ obecna sieć jest dość awaryjna. Zły jej stan potwierdzają przysłane zdjęcia. Rzeczniczka PGE w odpowiedzi argumentuje, że zmiana stacji transformatorowej sytuacji nie poprawi, ponieważ obydwie są zasilane z tej samej linii średniego napięcia, a to od niej w głównej mierze zależy „pewność zasilania odbiorcy”. Do przyłączenia wszystkich mieszkańców Rogóźna i Plewicy potrzebna byłaby dodatkowa inwestycja sieciowa plus modernizacja istniejącej infrastruktury.
zobacz więcej
SOMIANKA: Biblioteka. Oczywiście!

SOMIANKA: Biblioteka. Oczywiście!

- pod takim hasłem w dniach 8-15 maja był obchodzony XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, coroczna akcja organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Przyłączyła się do niej biblioteka gminna w Somiance. Do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek zaprasza wszystkich mieszkańców, od najmłodszych po najstarszych. 
zobacz więcej