RZĄŚNIK: Gmina zwróci, ale chce wyegzekwować zwrot

Powiat

RZĄŚNIK: Gmina zwróci, ale chce wyegzekwować zwrot

24.03.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Jak już informowaliśmy w Nowym Wyszkowiaku, gmina dąży do tego, by firma Viatelecome poniosło koszty samowolnej zmiany 150 anten na inne, tym samym zmieniając technologię odbioru Internetu. – My zwrócimy te koszty – zapowiada wójt – ale od nich będziemy chcieli wyegzekwować zwrot.
Po kontroli, która stwierdziła pewne nieprawidłowości w realizacji projektu polegającego na dostarczeniu 700 beneficjentom bezpłatnego szerokopasmowego Internetu, gminie udało się wynegocjować czas do 31 marca na usunięcie wskazanych nieprawidłowości lub oddanie pieniędzy. Wysłała więc do wykonawcy, który pracował  w systemie „zaprojektuj i wykonaj”, czyli, jak podkreśla wójt,  ponosi odpowiedzialność za inwestycję od początku do końca,  pismo informujące o obowiązku dostosowania się do wymogów jednostki wdrażającej. Dała mu czas do 17 marca. Bez efektu – do piątku nic nie było zrobione. Zmiana anten już raczej nie będzie możliwa.
Wójt Paweł Kołodziejski zapowiada, że jeśli Viatelecome nic nie zrobi do wyznaczonego terminu (a to raczej już jest pewne), gmina zapłaci i podejmie odpowiednie kroki prawne wobec tej firmy. – To są koszty niekwalifikowane, które trzeba zapłacić (ok. 100 tys. zł) i potem odzyskać od firmy, która samowolnie dokonała zmiany anten – wyjaśnia wójt. – Firma się broni, że taka technologia była w projekcie dopuszczona. Była – potwierdza Paweł Kołodziejski – ale w niewielkim zakresie.  
A 150 anten to ponad 20% wszystkich zmontowanych. 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Powinniśmy być ludźmi, którzy budują mosty (foto)

SOMIANKA: Powinniśmy być ludźmi, którzy budują mosty (foto)

s. Remigiusz Stacherski, proboszcz parafii w Popowie Kościelnym, uczestniczył z grupą parafian, podczas Światowych Dni Młodzieży, w spotkaniu z papieżem Franciszkiem  na Jasnej Górze. Uczestnikami ŚDM w Krakowie były też trzy jego młode parafianki i dwóch szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej. – Po tej pielgrzymce będzie w Polsce więcej ludzi, którzy o nim powiedzą „Nasz Papież” – uważa ks. proboszcz, którego poprosiliśmy, by podzielił się z nami swoimi wrażeniami z tego niezwykłego spotkania.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Osiemnasta "Syrenka" (foto)

BRAŃSZCZYK: Osiemnasta "Syrenka" (foto)

Po raz osiemnasty w gminie, w tym roku 13 marca, odbył się konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka”. Wzięło w nim udział 21 uczniów.
zobacz więcej
SOMIANKA: Podatki jak w 2017

SOMIANKA: Podatki jak w 2017

Radni na sesji 22 listopada zdecydowali, że podatki i opłaty lokalne w 2018 r. pozostaną na poziomie 2017 r. Na  program współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2018 r. przeznaczyli 12.000 zł. 4.400 zł dotacji otrzyma Gmina Wyszków na udzielanie bezpłatnych porad w Gminnym Punkcie Promocji Zdrowia i Profilaktyki w Wyszkowie osobom uzależnionym i współuzależnionym, mieszkańcom gminy Somianka.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Pracuj bezpiecznie

DŁUGOSIODŁO: Pracuj bezpiecznie

Teresa Godleś, Mirosław Andryszczyk i Teresa Wójcik wygrali konkurs "Pracuj bezpiecznie", zorganizowany 7 lutego w Domu Sołeckim w Sieczychach.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku