Kampania antynowotworowa (sfinansowano ze środków EPL)
RZĄŚNIK: Ferie w bibliotece (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Ferie w bibliotece (foto)

26.02.2020
autor: Gminna Biblioteka w Rząśniku
W czasie ferii Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśniku po raz kolejny zorganizowała zajęcia dla dzieci. 
 
W pierwszym tygodniu wspólnie wykonywaliśmy prace plastyczne o tematyce zimowej i tworzyliśmy kule śnieżne ze słoików. Zebraliśmy liczne grono dzieciaków, które chętnie uczestniczyły w grach i zabawach zręcznościowych. Miały one także okazję stworzyć w grupach własną stylizację z gazet, a ich reprezentanci przedstawić ją na wybiegu. Pokazaliśmy, że gazeta ma wszelakie zastosowanie w zabawie. 
W drugim tygodniu zorganizowaliśmy zajęcia z EDUKIDO o tematyce Park Jurajski i studio MasterChef – zabawie nie było końca. 
AKACJA
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: ASF - sprawa dynamiczna

ZABRODZIE: ASF - sprawa dynamiczna

O stanie bezpieczeństwa weterynaryjnego na ostatniej sesji rady gminy mówił powiatowy lekarz weterynarii Paweł Edmund Matey (na fot.). – Jeśli chodzi o sprawy weterynaryjne, gmina Zabrodzie miała dobry rok – ocenił. – Nie było żadnej choroby zwalczanej z urzędu. Odniósł się też do zagrożenie afrykańskim pomorem świń (ASF). – To jest sprawa bardzo dynamiczna – stwierdził.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: W przyrodzie jak w życiu

DŁUGOSIODŁO: W przyrodzie jak w życiu

W gminie Długosiodło w ciągu 10 lat nadleśnictwo zamierza pozyskać przeszło 140 tys. m3 drewna. – Dochodzą do nas głosy, że wycinamy dużo lasu. Ale w przyrodzie, jak i w życiu. Czy chcielibyśmy, żeby w naszym społeczeństwie byli tylko dorośli? – na spotkaniu z radnymi i sołtysami mówił nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Poetyckie przedwiośnie (foto)

RZĄŚNIK: Poetyckie przedwiośnie (foto)

W gminnych eliminacjach 42. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, które odbyły się w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rząśniku, wzięło udział 38 recytatorów. W etapie powiatowym wystąpi 9 reprezentantów gminy, laureatów trzech pierwszych miejsc, uczniowie szkół w Komorowie, Porządziu, Rząśniku i Starym Lubielu.    
zobacz więcej
ZABRODZIE: Tak i nie (foto)

ZABRODZIE: Tak i nie (foto)

Pisarz Władysław St. Reymont nie będzie już patronem Zespołu Szkół w Zabrodziu – radni 16 lutego podjęli uchwałę (10:4) o rozwiązaniu tej placówki z dniem 31 sierpnia 2017 r. Natomiast nie przyjęli (7:7) projektu dostosowania  sieci szkół podstawowych i gimnazjum do nowego ustroju szkolnego. 
zobacz więcej