RZĄŚNIK: Dzieci świętowały z rodzicami (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Dzieci świętowały z rodzicami (foto)

01.06.2016
autor: Elżbieta Borzymek
W pikniku z okazji Dnia Dziecka, który odbył się w niedzielę 29 maja przed budynkiem Urzędu Gminy w Rząśniku, aktywnie uczestniczyły nie tylko dzieci, ale także ich najbliżsi. Na pochwałę szczególnie zasłużyły świetnie bawiące się ze swoimi pociechami mamy.  
Aktorzy z Agencji Artystycznej PRO ARTE   z Wołomina, realizujący program „Lady Klaun”, prowadzili gry, zabawy i konkursy z nagrodami rzeczowymi i słodyczami, które bardzo podobały się dzieciom. Chętnie i licznie w nich uczestniczyły, także ze swoimi rodzicami, zwłaszcza mamami. Okazało się, że to wcale nie takie proste trafić dziecięcym kaloszem do środka koła, skakać różnymi sposobami na skakance czy tak podbijać zośkę, by jak najpóźniej upadła na ziemię (rekordy – 17 i 22 podbicia). 
Wszystkich zachwycił występ taneczny maluchów z przedszkola „Bambino”. Były rozbrajające w polce kłaniance, a ich popisowy ,,Taniec pszczółki Mai” tak się spodobał, że zatańczyli go wszyscy – w rodzinnym kręgu. 
Pokaz akrobacji rowerowych  w wykonaniu  Piotra Bielaka, który należy do czołowych zawodników w Polsce w tej kategorii, przyciągnął uwagę nie tylko małych i dużych panów. Dobrze się złożyło, że zaraz po nim, po tych emocjonujących chwilach, policjanci z Posterunek Policji w Somiance sprowadzili miłośników ekstremalnych sportów na ziemię. Przeprowadzili pogadankę o bezpieczeństwie  w ruchu drogowym. Dzieciaki miały też  możliwość obejrzenia samochodu policyjnego  w środku i zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć. Wszyscy zostali poczęstowani  cukierkami. 
Nikogo też nie pominięto przy rozdawaniu płyty  promującej gminę, którą została wydana w ramach projektu „Natura znów się o(d)płaca”. 
Imprezie sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. Panowała miła, rodzinna atmosfera.
ZDZ
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciance

BRAŃSZCZYK: Jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciance

Służba na straży ludzkiego życia wymaga ogromnej odwagi. To nie tylko piękny mundur i sztandar u boku, ale przede wszystkim zaufanie, jakim obdarzamy Was podczas wielu losowych tragedii. Matki bądźcie dumne, że macie takich synów. Żony bądźcie dumne, że macie takich mężów. Serca nasze są pełne trwogi, gdy wyruszacie na akcję i radują się, kiedy wracacie. To właśnie my czekamy na Was, pełne obaw, kiedy wrócicie i czy Wam nic się nie stało. Kochamy Was bardzo!” Henryka Rowińska w imieniu matek i żon strażaków.
zobacz więcej
SOMIANKA: To jest wyzwanie (foto)

SOMIANKA: To jest wyzwanie (foto)

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, już osiemnasty, tradycyjnie odbył się w  szkole w Jackowie Górnym, w niedzielę 15 stycznia. - Wrażenie zrobiło na mnie to, że i dzieciom, i pedagogom chce się coś robić – zauważył jeden z jurorów. W finale powiatowym konkursu, 26 stycznia w Wyszkowie, gminę będą reprezentować uczniowie z Jackowa Górnego, Krąg i Woli Mystkowskiej. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Na rajdzie bocianim (foto)

BRAŃSZCZYK: Na rajdzie bocianim (foto)

Od 14 lat Gminny Dom Kultury zaprasza na Rowerowy Rajd Rowerowy „Szlakiem Siedlisk Bocianich”, bowiem w lipcu można zaobserwować na gniazdach młode bocianki, które o tej porze jeszcze nie są zdecydowane na loty. Czekają na rodziców w siedliskach i próbują z wiatrem rozpościerać skrzydła. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Pszczoły pod lupą

BRAŃSZCZYK: Pszczoły pod lupą

Stowarzyszenie Inicjatywa Białebłota informuje o nietypowej akcji monitoringu pszczelich populacji.
zobacz więcej
pokusa happy hours
pokusa happy hours
pokusa happy hours
fotobudka star