RZĄŚNIK: Duży sukces i doskonała promocja

Powiat

RZĄŚNIK: Duży sukces i doskonała promocja

22.03.2017
autor: Opr. EB UG Rząśnik
Drużyna Urzędu Gminy Rząśnik zajęła drugie miejsce w eliminacjach XXI Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w halowej piłce nożnej, które odbyły się w dniach 11-12 marca w Mrągowie. Wywalczyła tym samym awans do finału.  To duży sukces i doskonała promocja gminy. Drużyna Rząśnika pozostawiła w pokonanym polu reprezentantów wielu większych jednostek samorządowych. 
W eliminacjach mistrzostw w kategorii open rywalizowało trzynaście zespołów reprezentujących samorządy  z czterech województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i kujawsko-pomorskiego.
W pierwszej fazie zawodów drużyna Rząśnika pokonała 2:1 samorządowców z Radomia i Mielnika oraz zremisowała z Nowym Dworem Mazowieckim. Dało jej to drugie miejsce w grupie  i awans do kolejnej fazy rozgrywek. Tę fazę samorządowcy z Rząśnika rozpoczęli od remisu 1:1 w meczu z gospodarzami z Mrągowa. Następnie po raz drugi ograli Mielnik, by zakończyć ten wygraną 4:1 z Bielskiem Podlaskim. Oznaczało to awans do kolejnego etapu rozgrywek. 
Decydujące mecze rozgrywane były w niedzielę. W pierwszym z meczów półfinałowych Rząśnik wygrał z Legionowem. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które celniej wykonywali piłkarze z Rząśnika, uzyskując tym samym awans do finału! 
W finale zmierzyli się z gospodarzami rozgrywek – drużyną Mrągowa, która jednak okazała się mało gościnna, wygrywając 1:0. Najlepszym bramkarzem eliminacji został Piotr Wyszyński, reprezentant Rząśnika.
Drugie miejsce to duży sukces przedstawicieli gminy Rząśnik. Pozostawianie w pokonanym polu reprezentantów wielu większych jednostek samorządowych stanowi znakomitą promocję gminy.
Skład drużyny Gminy Rząśnik: Paweł Kołodziejski (wójt), Paweł Abramczyk (zastępca wójta), Sławomir Nowacki (zastępca przewodniczącego rady gminy), Krzysztof Drzymała, Michał Piotrowski, Patryk Todorowski, Jarosław Wyszyński, Piotr Wyszyński, Grzegorz Abramczyk, Łukasz Abramczyk.
Wyniki eliminacji w grupie open: 1. Samorząd Mrągowski, 2. Urząd Gminy Rząśnik, 3. Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim, 4. Powiatu Legionowski. Automatyczny awans do finałów, które odbędą się w dniach 12-14 maja w Brennej k. Bielska-Białej, uzyskały także reprezentacje: Urzędu Miejskiego w Mławie oraz Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej.
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku