RZĄŚNIK: Długa droga do niepodległości (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Długa droga do niepodległości (foto)

15.11.2016
autor: SP w Bielinie
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Bielinie 10 listopada odbyła się okolicznościowa akademia. Wystąpili w niej uczniowie klas IV, V i VI.
Społeczność szkolna w skupieniu przyglądała się długiej drodze odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Z dumą podziwialiśmy odwagę i męstwo kosyniera, który bosy i wyposażony w lichą broń pragnął dołączyć do wojska Tadeusza Kościuszki. Byliśmy też świadkami wzruszającej sceny pożegnania żołnierza przez matkę. Wysłuchaliśmy też wyjątkowego monologu Adama Mickiewicza, który opowiadał o swojej ogromnej tęsknocie za utraconą ojczyzną. 
Akademię uwieńczyło złożenie kwiatów na grobie nieznanego żołnierza. Widowisko uświetniły eksponaty i kostiumy stylizowane na prezentowane epoki historyczne. 
Akademię przygotowali nauczyciele: Iwona Bugaj, Jolanta Gołębiewska i Adam Piątkowski.
Spotkanie stało się też okazją do ogłoszenia wyników konkursu plastycznego, przeprowadzonego w klasach 0-III. Laureatami konkursu zostali: Luiza Łach, Maja Ślesicka (oddział przedszkolny), Damian Leszczyński (klasa I), Martyna Leszczyńska (klasa II) oraz Daria Bartniczak (klasa III).
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Miarą miłości jest miłość bez miary (foto)

ZABRODZIE: Miarą miłości jest miłość bez miary (foto)

- takie motto przyświecało uroczystości złotych godów, która odbyła się 18 listopada. Małżeństwa z 50-letnim stażem otrzymały medale przyznawane przez Prezydenta RP. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Przeżyliśmy chwile uniesienia (foto)

SOMIANKA: Przeżyliśmy chwile uniesienia (foto)

111. rocznica urodzin patrona Szkoły Podstawowej w Kręgach pilota Stefana Okrzei obchodzona była bardzo uroczyście 24 kwietnia. Po złożeniu kwiatów tradycyjnie na grobie na cmentarzu parafialnym w Wyszkowie i przy pomniku patrona przy drodze w Kręgach, gdzie zginął, zaproszeni goście, wśród nich wójt Andrzej Żołyński  i  piloci z Warszawsko-Mazowieckiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP oraz Stowarzyszenia Lotników Polskich, obejrzeli w szkole program artystyczny poświęcony bohaterskiemu pilotowi. 
zobacz więcej
SOMIANKA, BRAŃSZCZYK: Solary pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne

SOMIANKA, BRAŃSZCZYK: Solary pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne

930 kolektorów słonecznych, 3 pompy ciepła i 3 instalacje fotowoltaiczne  to efekt projektu „Odnawialne Źródła Energii w Gminach Brańszczyk, Somianka, Zatory”. Gmina Somianka, lider projektu,  podpisała z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych umowę na dofinansowanie tej inwestycji w wys. prawie 5,5 mln zł  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Wartość projektu ogółem to ponad 15, 2 mln zł, wydatki kwalifikowane – ponad 7 mln zł.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Wyciskanie sztangi

DŁUGOSIODŁO: Wyciskanie sztangi

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło zaprasza na Amatorskie Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w siłowni Zespołu Szkół w Długosiodle.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku