RZĄŚNIK: Czas na festyny

Powiat

RZĄŚNIK: Czas na festyny

16.05.2018
autor: Elżbieta Borzymek
W najbliższych miesiącach odbędzie się kilka imprez, które mają już swoich sympatyków, szczególnie Wesołe Lato z Disco Polo. Wystąpią Skalar, Spontan, Freaky Boys, Dejw.
 
Najbliższa, 27 maja (niedziela), zostanie zorganizowana w Wielątkach Nowych, na terenie świetlicy wiejskiej (dawna szkoła) z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Wystąpi Kapela Podwórkowa „Z Kopyta” i La Tija (nowy pseudonim wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów muzyki dance – Agnieszki Koronieckiej). 
Gminne obchody Dnia Dziecka odbędą się tradycyjnie w Rząśniku, przed urzędem gminy, w tym roku w niedzielę 3 czerwca. Atrakcji nie zabraknie – będą jak zawsze dmuchańce, animacje i NOWOŚĆ – pokaz naukowy, przygotowany przez Funiversity.
23 czerwca (sobota) w Lubielu Nowym nad Narwią odbędzie się festyn Powitanie Lata Wianki 2018. Zagra kapela podwórkowa Fakiry. Planowany jest pokaz ratownictwa wodnego. Wystąpią seniorzy – zespół ludowy Kurpie Białe z Rząśnika. 
Hitem zapewne będzie Wesołe Lato z Disco Polo – niedziela 29 lipca  w Rząśniku. Wystąpią zespoły: Skalar, Spontan, Freaky Boys, Dejw. 
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Dla spokoju i bezpieczeństwa (foto)

ZABRODZIE: Dla spokoju i bezpieczeństwa (foto)

Nową drogę w Lipinach oficjalnie otwarto 30 kwietnia. Odcinek ma wprawdzie nieco ponad pół kilometra, jednak dla mieszkańców ma duże znaczenie. Dzięki inwestycji rolnicy mają lepszy dojazd do pół, jest to też początek przyszłego połączenia drogi z ul. Bankową.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Studium uchwalone

RZĄŚNIK: Studium uchwalone

Radni na sesji 28 września jednogłośnie uchwalili Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Temat przedstawiła projektantka studium Hanna Czajkowska. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Do tej pory pracowali za słowo „dziękuję”

ZABRODZIE: Do tej pory pracowali za słowo „dziękuję”

Od 27 kwietnia nauczyciele z gminy Zabrodzie, którzy wyjeżdżają z uczniami do innej miejscowości na zawody sportowe, konkursy przedmiotowe lub w dni wolne od zajęć organizują konkursy na terenie szkoły, otrzymają wynagrodzenie  jak za  godziny ponadwymiarowe wg osobistej stawki zaszeregowania. Wynagrodzenie to nie może być wyższe niż równowartość 4 godzin ponadwymiarowych.
zobacz więcej
SOMIANKA: Autobusy nie wjeżdżają do Popowa Kościelnego

SOMIANKA: Autobusy nie wjeżdżają do Popowa Kościelnego

Nasza czytelniczka skarży się, że Popowo Kościelne od lat ma bardzo słabą komunikację autobusową. W ostatnich dniach sytuacja jeszcze się pogorszyła. Poinformowała o tym wójta i poprosiła o interwencję. Problemem dla pasażerów jest też brak oznakowania przystanków i aktualnych rozkładów jazdy. – To, co jest w kompetencji gminy, na pewno zrobimy – zapewnia wójt Andrzej Żołyński.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
manhattan