Na sportowo i ludowo (foto)

Powiat

Na sportowo i ludowo (foto)

07.06.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Na brak atrakcji nie mogli narzekać uczestnicy powiatowej, czwartej już, olimpiady osób niepełnosprawnych, która od kilku lat organizowana jest na terenie Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku z okazji Dnia Dziecka. Różnorodnym rozrywkom towarzyszyła piękna pogoda.
Tradycją olimpiad są kolorowe przemarsze ze szkoły specjalnej na teren DPS w Brańszczyku i rozpoczęcie hymnem niepełnosprawnych: „Niepełnosprawni - normalna sprawa! Niepełnosprawni - normalna rzecz! Nie wszystkim dane zdrowie i sława, nie można w życiu wszystkiego mieć! Trudno bez skrzydeł orła udawać, choć być nim zawsze trzeba chcieć!”
Licznie zgromadzonych – uczniów szkół podstawowych w Gródku Rządowym i Brańszczyku, SP5 w Wyszkowie, DPS Fiszor, SOSW Zuzela, WTZ Wyszków, Środowiskowy Dom Samopomocy w Wyszkowie, OREW Wyszków, SOSW Wyszków, ŚDS Soteria, SOSW w Pułtusku, przedszkolaki z Brańszczyka i Długosiodła – przywitały dyrektorki POKiS Maria Gajewska, DPS w Brańszczyku Danuta Ziomek, ZSS w Brańszczyku Elżbieta Piórkowska i kierownik Soterii Hanna Wargocka. – Samych pogodnych dni, żebyście bawili się tak dobrze przez cały rok – życzenia z okazji Dnia Dziecka uczestnikom olimpiady złożyli wicestarosta Adam Mróz i zastępca wójta gm. Brańszczyk Andrzej Łapiński. Błogosławieństwa udzielił dzieciom proboszcz parafii w Brańszczyku ks. Paweł Stachecki.
Organizatorzy zadbali, by nikt, bez względu na wiek czy stopień niepełnosprawności, nie narzekał na nudę. W każdej części dużego terenu coś się działo: zawody sportowe (m.in. tory przeszkód, ringo, dwa ognie, wyścigi nart, przeciąganie liny), gry stolikowe, zabawy ruchowe, plener malarski, trening aktywności, a nawet… udój mleka. Były też przejażdżki konne, bryczką do skansenu, loteria fantowa i pokaz strażacki. Z dziećmi bawili się samorządowcy, urzędnicy i kierownicy powiatowych instytucji.
Ponieważ tegoroczny, dziesiąty już, festyn z okazji Dnia Dziecka miał ludowy charakter, oprócz słodyczy serwowano swojskie jadło, a na zakończenie odbyła się ludowa zabawa taneczna.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane