DŁUGOSIODŁO: Życie powoli wraca do normy

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Życie powoli wraca do normy

29.05.2020
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. GCIKSiR
Urząd Gminy w Długosiodle obsługuje już interesantów wewnątrz budynku. Na targowiskach nie ma ograniczeń co do sprzedawanych produktów. Centrum Kultury wznawia zajęcia i przygotowuje się do otwarcia basenu.
 
Urząd
Od poniedziałku 25 maja Urząd Gminy obsługuje interesantów wewnątrz budynku, oczywiście ze szczególnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Osobiste wizyty interesantów odbywają się po wcześniejszym ustaleniu konkretnego terminu oraz godziny. Otwarte jest tylko jedno wejście, przy którym znajdują się środki ochrony - rękawiczki i środek do dezynfekcji. Należy pamiętać o nałożonym przez rząd obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscu publicznym.
Nadal umieszczona jest skrzynka na korespondencję kierowaną do urzędu, a odbiór dokumentów odbywa się w okienku.
 
Targ
Od środy 27 maja handel na targowiskach przy ul. Kościuszki i Polnej w Długosiodle odbywać się bez ograniczeń dotyczących sprzedawanych produktów. Niezmiennie obowiązują obostrzenia i zasady zapobiegające zagrożeniu epidemiologicznemu COVID-19.
 
Kultura i sport
Już na początku miesiąca część swoich usług wznowiło Centrum Kultury. Ponieważ od 6 czerwca rząd pozwolił na otwarcie m.in. domów kultury, obiektów sportowych, basenów, siłowni, w Centrum Kultury trwają uzgodnienia z instruktorami i rodzicami w kwestii wznowienia zajęć muzycznych i tanecznych. Od 8 czerwca czynna będzie również siłownia. Zaprasza od poniedziałku do piątku w godz. 10-19.30. Obowiązkowe obuwie na zmianę.
Do dawnych godzin otwarcia wróciła gminna biblioteka, po książki zaprasza w godz. 9 - 17. Nadal obowiązuje reżim sanitarny, czytelnicy nie mają swobodnego dostępu do półek z książkami.
Działalność wznawia również kuchnia prowadzona przez GCIKSiR. Na domowe obiady zaprasza od 1 czerwca. Posiłki należy zamawiać z jednodniowym wyprzedzeniem, a ich wydawanie następuje w godz. 12-14. Szczegółowy jadłospis na www.dlugosiodlo.pl. Dla zachęty podamy tylko, że w poniedziałek będzie można zjeść zupę krupnik oraz kotlet pożarski z ziemniakami i mizerią.
GCIKSiR przygotowuje się również do otwarcia basenu. W tym roku wiele zależy nie tylko pogody, ale też wytycznych sanepidu, na które ośrodki sportowo-rekeracyjne wciąż czekają. Najprawdopodobniej zmienione zostaną zasady wstępu. Dotychczas bilet upoważniał do całodniowego korzystania z basenu otwartego. W tym roku czas będzie ograniczony.
Pod wielkim znakiem zapytania stoją duże imprezy plenerowe. Niewykluczone, że w tym roku nie będzie ani tradycyjnego festynu dożynkowego, ani Wielkiego Grzybobrania. Miejmy nadzieję, że dopisze pogoda, bo imprezy o mniejszym zasięgu planowane są w parku. Od 30 maja rząd dopuścił organizację koncertów plenerowych, ale do 150 osób. Wszystko wskazuje na to, że w Długosiodle odbędą się trzy koncerty w ramach Parkowej Filharmonii, ale nie będą to jedyne imprezy. Ma być ich więcej, ale o mniejszej frekwencji.
Odbędą się też, tradycyjnie już, turnieje siatkówki plażowej, tenisa stołowego, ziemnego i wyciskania sztangi.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom