DŁUGOSIODŁO: Znów zagra WOŚP

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Znów zagra WOŚP

27.12.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W niedzielę 12 stycznia w Długosiodle znów zabrzmią dźwięki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wystąpią uczniowie gminnych szkół oraz wokalista Bedi.
 
WOŚP zagra już po raz 28: „Najogólniej mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.”
Wolontariusze wyruszą również na ulice Długosiodła. Finał w Centrum Kultury rozpocznie się o godz. 14 od zabawy fantowej, która od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. O godz. 16 na scenę wyjdą dzieci i młodzież z gminnych szkół podstawowych, o godz. 18 - ulubieniec pań i miłośników muzyki disco - wokalista Bedi.
Na licytację fantów WOŚP i losowanie głównych nagród zabawy fantowej sztab zaprasza o godz. 19.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Nowe komputery dla szkoły (foto)

ZABRODZIE: Nowe komputery dla szkoły (foto)

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu został laureatem dobrosąsiedzkiego konkursu “WzMOCnij swoje otoczenie”, którego organizatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Uznanie zyskał projekt „Kompetencje informacyjne kluczem do lepszej przyszłości”, który zapewnił uczniom dostęp do nowych komputerów w szkolnej pracowni. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Rozpoznawali nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa

SOMIANKA: Rozpoznawali nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa

18 nauczycieli i 2 pracowników Zespołu Szkół w Woli Mystkowskiej przyniosło swoje zdjęcia z dzieciństwa, które zostały zaprezentowane na wystawie. Zadaniem uczniów było rozpoznanie, kto jest na każdym ze zdjęć.  Zwycięzcą konkursu został gimnazjalista Patryk Słowikowski.
zobacz więcej
ZABRODZIE: O historii atrakcyjnie

ZABRODZIE: O historii atrakcyjnie

W sobotę i niedzielę, 17 i 18 września, w zabytkowym młynie w Niegowie odbyła się ciekawa impreza z wieloma atrakcjami zarówno dla młodszych, jak i starszych. Była częścią obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, wydarzenia kulturalnego, przypominającego cenne zabytki w naszym otoczeniu, które nie muszą stać puste.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Powstanie pierwszy gminny żłobek

ZABRODZIE: Powstanie pierwszy gminny żłobek

Uchwały o powołaniu Spółdzielni Socjalnej „Integracja” z siedzibą w Adelinie podjęły 30 grudnia 2019 r. Rada Powiatu Wyszkowskiego i Rada Gminy w Zabrodziu. Obszarem jej działania będzie co najmniej teren powiatu wyszkowskiego. Spółdzielnia będzie świadczyć usługi gastronomiczne oraz opiekuńcze w nowo powołanym gminnym żłobku w Adelinie.
zobacz więcej