DŁUGOSIODŁO: Zaproszenie dla młodych geniuszy

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Zaproszenie dla młodych geniuszy

09.06.2016
autor: Ewa Elward
Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w projekcie „Uniwersytet Młodego Geniusza”. 
W ramach projektu, który potrwa do listopada, powstaną: Akademia Fizyki i Kosmosu, Akademia Technologii Informatycznych – w gm. Długosiodło, oraz dwie w gm. Goworowo - Akademia Kreatywnej Matematyki i Logicznego Myślenia, Akademia Podróży i Języków Obcych. Zakwalifikowani uczniowie mogą korzystać z zajęć we wszystkich Akademiach lub wybrać tylko zajęcia, które ich interesują. Planowane jest również szkolenie dla nauczycieli i rodziców „Praca z uczniem zdolnym” (więcej informacji we wrześniu). Projekt podsumuje akcja „Szlifujemy diamenty”, podczas której młodzi studenci zaprezentują pasje i talenty. 
Zajęcia w akademiach oparte będą na aktywnych metodach pracy, umożliwiających uczenie się przez doświadczenie, przeżywanie i zrozumienie. Uczestnikami projektu mogą być uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z gmin Długosiodło i Goworowo. W przypadku zgłoszenia większej liczby uczestników, pierwszeństwo będą mieć ci z wysokimi wynikami z przedmiotów ścisłych, technologii informatycznych oraz języków obcych, a także zdobywcy wysokich miejsc w olimpiadach i zawodach z podanych dziedzin.
Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmuje koordynator Anita Skibińska (tel. 605-249-314, anita.paluszak@wp.pl).
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Zitcom