DŁUGOSIODŁO zaprasza na bożonarodzeniowy jarmark

Powiat

DŁUGOSIODŁO zaprasza na bożonarodzeniowy jarmark

05.11.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. GCIKSiR
Nowa siedziba centrum kultury i biblioteki oraz targowisko, gdzie będą promowane lokalne produkty, są już gotowe. 8 grudnia gmina zaprasza na przedświąteczny jarmark bożonarodzeniowy. Będą unikatowe ozdoby, smaczne potrawy i wspólne kolędowanie. Prawdziwie świąteczna atmosfera.
 
Przypomnijmy, że dofinansowanie na rozbudowę siedziby OSP i GCIKSiR oraz budowę zadaszonych wiat do handlu gmina pozyskała z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Inwestycja kosztowała 1 mln 950 tys. zł, dotacja wyniosła 999 tys. 258 zł.
Powierzchnia użytkowa nowoprojektowanego budynku wynosi 306 m kw . Elementem projektu jest również budowa trzech drewnianych, zadaszonych wiat o wym. 3,00 x 9,12 m do handlu produktami rolnymi. Chodziło o stworzenie warunków producentom rolnym do promocji i sprzedaży lokalnych produktów. W ramach zadania również utwardzono kostką betonową plac targowy oraz miejsca postojowe. W budynku centrum kultury zaprojektowano salę wielofunkcyjną o pow. 128 m kw, pomieszczenia administracyjne, sanitarne oraz windę.
W planach gminy jest m.in. organizacja warsztatów dotyczące kreowania lokalnych produktów dla sołectw, organizacji pozarządowych, miejscowych producentów, lokalnych artystów, szkolenia dla potencjalnych wytwórców lokalnych produktów, w tym produktów turystycznych, jarmarków rękodzieła i targów produktów lokalnych.
W tę inicjatywę doskonale wpisuje się planowany na 8 grudnia jarmark bożonarodzeniowy. Obiekt stanie się idealną przestrzenią dla tych, którzy szukają wyjątkowych upominków i tradycyjnych bożonarodzeniowych specjałów. Fani unikalnych dzieł lokalnych rękodzielników będą mogli zakupić niepowtarzalne ozdoby i dekoracje świąteczne, a miłośnicy regionalnych przysmaków - smaczne wyroby na świąteczny stół. Będą też atrakcje dla dzieci, np. potkanie ze św. Mikołajem. W trakcie trwania jarmarku nie zabraknie wspólnego kolędowania i spektaklu związanego ze zbliżającymi się świętami.
Organizatorzy, Urząd Gminy i Centrum Kultury, zapraszają lokalnych wytwórców i przedsiębiorców zajmujących się handlem artykułami świątecznymi do skorzystania z możliwości prezentacji oraz sprzedaży swoich wyrobów.
 
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury" w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane