DŁUGOSIODŁO: Zaczytaj się na wiosnę (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Zaczytaj się na wiosnę (foto)

01.06.2016
autor: Ewa Elward
Ulicami Długosiodła 16 maja przemaszerowała wielka parada z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Transparenty, które nieśli uczestnicy, zachęcały do czytania:  „Czytam, więc jestem”, Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała”, „Książki to najlepsi twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele”.
Projektowi przyświeca bardzo ważny cel – rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród mieszkańców gminy. Uczestnicy parady oryginalnymi aranżacjami postaci udowodnili, że mają ogromne pokłady kreatywności, a także poczucia humoru i dystansu do siebie. Długosiodło przeobraziło się w literacką krainę bohaterów z bajek, baśni i powieści. Każda szkoła zaprezentowała też transparenty zachęcające do czytania oraz programy artystyczne inspirowane bajkami, baśniami, a nawet tragedią „Romeo i Julia” Williama Szekspira. Wszystkie zostały pokazane na scenie w parku. Istniała też możliwość wymienia się książkami na specjalnym stoisku.
Parada jest częścią projektu „Zaczytaj się na wiosnę – cykl działań promujących czytanie” grupy nieformalnej „Klub Miłośników Książek”, wspieranej przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło, realizowanego w ramach Programu FIO – Mazowsze Lokalnie. Współorganizatorem imprezy była Gminna Biblioteka Publiczna.
fot. (org.)
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Dzierżawca poszukiwany

ZABRODZIE: Dzierżawca poszukiwany

Radni powiatowi wyrazili zgodę na dzierżawę w trybie bez przetargu nieruchomości w Dębinkach (zabytkowy dwór i przyległy teren) o powierzchni 15,27 ha na okres 10 lat. Roszczenia do tej nieruchomości mają spadkobiercy przedwojennych właścicieli, dlatego starostwo nie może jej sprzedać. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Nie jest tak, że liczę na karierę i zyski, tylko naprawdę to lubię

DŁUGOSIODŁO: Nie jest tak, że liczę na karierę i zyski, tylko naprawdę to lubię

Dawida Bedeckiego doskonale znają bywalcy gminnych imprez plenerowych. Młody, sympatyczny wokalista nagrał właśnie pierwszą piosenkę. Przez pierwszy tydzień utwór "To co chciałbym Ci dać" doczekał się ponad 30 tysięcy wyświetleń na YouTube, dziś jest ponad 121 tys.
W rozmowie z Nowym Wyszkowiakiem Bedi opowiada, jak chłopak ze szkoły muzycznej, gdzie grał na waltorni, trafia na scenę disco-polo.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Pomaluj - nie niszcz (foto)

ZABRODZIE: Pomaluj - nie niszcz (foto)

Bardzo ciekawą akcję „Pomaluj – nie niszcz” przeprowadziło w pierwszych dniach października Koło Gospodyń Wiejskich „Gajowianki”. Na ścianach w przejściu pod drogą S8 w Gaju namalowane zostały drzewa, kwiaty, motyle oraz fragment wiersza C. Norwida. Teraz czujemy się tam jak na kwitnącej łące.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wszystkiego, co sobie życzycie

BRAŃSZCZYK: Wszystkiego, co sobie życzycie

Na ostatniej w 2017 roku sesji rady gminy, 28 grudnia, nie tylko zapadły ważne decyzje dotyczące przyszłego roku, bo radni uchwalili nowy budżet, ale też padły serdeczne słowa życzeń na nowy 2018 rok i podziękowań za ten, który się kończy. 
zobacz więcej