DŁUGOSIODŁO: Wypadek na rondzie

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Wypadek na rondzie

12.10.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Policjanci z Wyszkowa wyjaśniają okoliczności zderzenia dwóch samochodów na rondzie w Starym Bosewie. Ranna została 74-letnia kobieta.
 
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to, obok nadmiernej prędkości, najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji. Jak wstępnie ustalili policjanci, była to również przyczyna groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę 10 października tuż przed godz. 11 na rondzie w Starym Bosewie. Kierujący kią 76-letni mieszkaniec Warszawy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z osobową toyotą, kierowaną przez ostrołęczanina. W zderzeniu samochodów ucierpiała pasażerka kii, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi.
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA:  Dzieci swoje nauczy, jak być Polakami (foto)

SOMIANKA: Dzieci swoje nauczy, jak być Polakami (foto)

Gminny Dzień Niepodległości obchodzony był późnym popołudniem 10 listopada w Zespole Szkół im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego w Woli Mystkowskiej. Uczniowie przedstawili patriotyczny program „Pisk Białego Orła”. Widzowie, władze samorządowe gminy, seniorzy lotnictwa, uczniowie, ich rodziny oraz  nauczyciele, ten wzruszający i bardzo ciekawy, składający się z wierszy, piosenek i tańca, występ nagrodzili gorącymi brawami na stojąco.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Małe zainteresowanie projektem studium

ZABRODZIE: Małe zainteresowanie projektem studium

Tylko 4 mieszkańców liczącej prawie 6 tysięcy mieszkańców gminy przyszło w piątek  20 października na dyskusję nad projektem studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Zabrodzie.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Święto Niepodległości w Przedszkolu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Święto Niepodległości w Przedszkolu (foto)

Święto Niepodległości obchodziły także dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle.
zobacz więcej
SOMIANKA: W świątecznej scenerii i atmosferze (foto)

SOMIANKA: W świątecznej scenerii i atmosferze (foto)

Długo oczekiwane otwarcie targowiska w Somiance odbyło się w sobotę 7 grudnia – w świątecznej scenerii i atmosferze. Mikołaj rozdawał dzieciom cukierki i robił sobie z nimi zdjęcia. Prawie każdy wychodził z hali z pięknym stroikiem, bombką czy inną oryginalną ozdobą świąteczną. Święta to także prezenty – takim prezentem dla walczących o życie nauczycielki i uczennicy szkoły w Olszance były zebrane dla nich środki finansowe i zarejestrowani w bazie potencjalni dawcy szpiku kostnego. Zebrano 4.500 zł, w bazie DKMS zarejestrowało się 15 osób.
zobacz więcej