DŁUGOSIODŁO: Wynagrodzenie wójta bez zmian

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Wynagrodzenie wójta bez zmian

31.12.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Brutto 10.180 zł w dalszym ciągu będzie zarabiał wójt Stanisław Jastrzębski. Decyzję o jego wynagrodzeniu w nowej kadencji radni podjęli na ostatniej sesji.
Przypomnijmy, że w lipcu 2018 r., po tym, jak społeczeństwo bardzo źle zareagowało na wysokie nagrody w ministerstwach, wprowadzono nowe stawki wynagrodzeń samorządowców i parlamentarzystów. W konsekwencji rady gmin, powiatów i województw obniżyły wynagrodzenia włodarzy średnio o 20%. Dotknęło to również wójta gminy Długosiodło.
Mimo że po wyborach wójt się nie zmienił, rada gminy musiała ponownie ustalić jego wynagrodzenie. - Proponujemy, żeby zostało na niezmienionym poziomie, tak jak zostało to uchwalone w lipcu 2018 r., po 20-procentowej obniżce - wyjaśniła zastępczyni wójta Ewa Karczewska.
Wynagrodzenie zasadnicze wójta nadal będzie wynosiło więc 4.700 zł brutto, dodatek funkcyjny – 1.900 zł, dodatek specjalny – 2.640 zł, dodatek za wieloletnią pracę – 940 zł. Pensja wyniesie w sumie 10.180 zł.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Czytelnicy Roku

SOMIANKA: Czytelnicy Roku

Najlepszymi czytelnikami 2016 roku Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance, który prowadzi dwie biblioteki – w Somiance i Popowie Kościelnym, zostały osoby, które wypożyczyły najwięcej książek. Nagrody, oczywiście książkowe, zostały przyznane w trzech kategoriach wiekowych: od malucha do szóstoklasisty, od gimnazjalisty do studenta, osoba dorosła.
zobacz więcej
SOMIANKA: Brawo! Sołectwo Kręgi dwa razy drugie

SOMIANKA: Brawo! Sołectwo Kręgi dwa razy drugie

IX Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego odbył się w sobotę 8 września 2018 r. na terenie zespołu pałacowo-parkowego PAN w Jabłonnie. Reprezentujące gminę Somianka sołectwo Kręgi zajęło dwa drugie miejsca. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Ważny temat - drogi

ZABRODZIE: Ważny temat - drogi

Gmina Zabrodzie ogłosiła w I kwartale b.r., składający się z trzech części, przetarg nieograniczony na rozbudowę dróg gminnych: odcinka drogi gminnej w Gaju i Niegowie (ok. 300 m.b.), odcinka drogi gminnej w Głuchach, drogi gminnej w miejscowościach Płatków, Podgać, Anastazew (1200 m.b.). Po otwarciu ofert (dwie: Drogi i Mosty Jana Kaczmarczyka z Kacic k. Pułtuska i Infrastruktura Bud-59 z Warszawy) okazało się, że wszystkie przekraczały budżet przeznaczony przez zamawiającego na ten cel. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Perełka dla człowieka (foto)

BRAŃSZCZYK: Perełka dla człowieka (foto)

Ogród sensoryczny w Zespole Szkół Specjalnych, zlokalizowany na terenie starego sadu przy plebanii, został otwarty 21 czerwca. Przebywanie w nim ma wspierać terapię dzieci z zaburzeniami, ale także dostarczać radości i spokoju. Ma też edukować.
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
Bricomarche