DŁUGOSIODŁO: Wycieczka przedszkolaków (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Wycieczka przedszkolaków (foto)

21.05.2018
autor: Przedszkole w Długosiodle
W piękny, majowy dzień dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Łomży.
Obejrzały tam przedstawienie pt. „Rosnę”, w którym, mimo braku słów, treść i przesłanie było czytelne i zrozumiałe, gdyż dotyczyło narodzin dziecka i wzrastania. Dzieci miały też okazję zwiedzić teatr za kulisami, gdzie tworzy się przedstawienia, a także zobaczyć pracownię, w której powstają lalki i kukiełki wykorzystywane w spektaklach.
Podczas wycieczki przedszkolaki odwiedziły również Muzeum Przyrody w Drozdowie. Podziwiały zbiory i eksponaty oraz, z wielkim zainteresowaniem, słuchały ciekawostek o zwierzętach żyjących w okolicznych lasach i łąkach. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o przyrodzie, kształtując swój pozytywny stosunek do środowiska naturalnego.
Wycieczka zorganizowana przez G. Gałązkę z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków. Wszystkie dzieci wróciły zadowolone z wycieczki. To był wspaniale spędzony czas.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Tenisowa sobota (foto)

BRAŃSZCZYK: Tenisowa sobota (foto)

Kolejną inicjatywą Stowarzyszenia BOCIAN KRiS, popularyzującego m.in. sport, był Turniej Tenisa Stołowego, rozegrany 9 grudnia w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance. Rywalizowało 61 zawodników, którzy wybrali aktywny sposób spędzania wolnego czasu.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Trzeciomajowy koncert (foto)

BRAŃSZCZYK: Trzeciomajowy koncert (foto)

Piękny koncert „Niepodległej ballady i pieśni” w 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja dali w Brańszczyku Arleta Lemańska i Wojciech Bardowski. Jako support wystąpili Monika Andrzejewska i akompaniujący jej Kamil Pałubiński, zwycięzcy II Powiatowego Przeglądu Pieśni Legionowej, którzy w dniach 12-13 maja będą reprezentować powiat podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Pieśni Legionowej w Zielonce. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Tradycyjne ciasta i nalewki

SOMIANKA: Tradycyjne ciasta i nalewki

Organizatorzy Dożynek Gminnych, które odbędą się w niedzielę  21 sierpnia na placu przy kościele w Woli Mystkowskiej, zapraszają do udziału w corocznych konkursach: „Nalewka tradycyjna” oraz „Ciasta z przepisów babuni”. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance do 17 sierpnia do godz. 16. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Była kapliczka i ołtarzyk...

RZĄŚNIK: Była kapliczka i ołtarzyk...

O cmentarzu wojennym z okresu I wojny światowej w Dąbrowie-Zagródziu, gdzie spoczywa ok. 300 żołnierzy rosyjskich i niemieckich , opowiada 90-letni Jan Rudnicki.  Uporządkowania tego miejsca podjęli się wyszkowscy harcerze. Zakończyli już prace. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny

Sonda

3.46% (53 głosów)
3.14% (48 głosów)
27.96% (428 głosów)
3.00% (46 głosów)
2.61% (40 głosów)
4.44% (68 głosów)
30.63% (469 głosów)
3.66% (56 głosów)
2.35% (36 głosów)
2.61% (40 głosów)
16.13% (247 głosów)