DŁUGOSIODŁO: Wycieczka przedszkolaków (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Wycieczka przedszkolaków (foto)

21.05.2018
autor: Przedszkole w Długosiodle
W piękny, majowy dzień dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Łomży.
Obejrzały tam przedstawienie pt. „Rosnę”, w którym, mimo braku słów, treść i przesłanie było czytelne i zrozumiałe, gdyż dotyczyło narodzin dziecka i wzrastania. Dzieci miały też okazję zwiedzić teatr za kulisami, gdzie tworzy się przedstawienia, a także zobaczyć pracownię, w której powstają lalki i kukiełki wykorzystywane w spektaklach.
Podczas wycieczki przedszkolaki odwiedziły również Muzeum Przyrody w Drozdowie. Podziwiały zbiory i eksponaty oraz, z wielkim zainteresowaniem, słuchały ciekawostek o zwierzętach żyjących w okolicznych lasach i łąkach. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o przyrodzie, kształtując swój pozytywny stosunek do środowiska naturalnego.
Wycieczka zorganizowana przez G. Gałązkę z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków. Wszystkie dzieci wróciły zadowolone z wycieczki. To był wspaniale spędzony czas.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Pisarz w każdej szkole (foto)

BRAŃSZCZYK: Pisarz w każdej szkole (foto)

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkania autorskie z pisarzami w każdej z 7 gminnych szkół. W sumie uczestniczyło w nich 290 uczniów. – Intencja była taka, żeby jak najwięcej dzieci spotkało się z pisarzami – mówi dyrektor biblioteki Marta Gołębiewska. – Chciałabym, żeby te spotkania stały się naszą tradycją.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Będzie bolało, ale nie ma innej możliwości

BRAŃSZCZYK: Będzie bolało, ale nie ma innej możliwości

Gmina rozstrzygnęła przetarg na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie gminy. Wybrała Konsorcjum Firm: RDF Sp. z o.o. Umowa jest na dwa lata, do końca grudnia 2019 r. Mieszkańców czeka podwyżka, jak wysoka, radni jeszcze nie zdecydowali.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Mała, mazowiecka Kana Galilejska (foto)

BRAŃSZCZYK: Mała, mazowiecka Kana Galilejska (foto)

Kardynał Kazimierz Nycz w sobotę 26 sierpnia odwiedził Brańszczyk, by przewodniczyć Mszy św. w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, patronki Polskiej Prowincji Księży Orionistów i uczestniczyć w obchodach 100. rocznicy urodzin śp. abp. Bronisława Dąbrowskiego – orionisty, biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej w latach 1962-1993 i wieloletniego sekretarza Konferencji Episkopatu Polski.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Jedni sprzątają, inni zaśmiecają (foto)

ZABRODZIE: Jedni sprzątają, inni zaśmiecają (foto)

Dwa kontenery śmieci zebrano w lesie i na wrzosowiskach w Mostówce  w czwartek 19 października, podczas czterogodzinnej akcji „Jesienne sprzątanie lasów na terenie gminy Zabrodzie”, którą zorganizowali wójt i Nadleśnictwo Drewnica. Ale jeszcze sporo zostało do zrobienia. 
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan