Powiat

1 / 4

DŁUGOSIODŁO: Wielokulturowe spotkania (foto)

13.08.2016
autor: Ewa Elward
Zakończyły się wielokulturowe zajęcia w świetlicach wiejskich. Przez dwa tygodnie dzieci poznawały kulturę gości, uczyły się języków i aktywnie spędzały czas.
Frekwencja systematycznie rosła, w spotkaniach chętnie uczestniczyły też dzieci przebywające na wakacjach. Z projektem workcamp wiązały się określone zasady, dotyczące m.in. dbania o środowisko i promowania zdrowego i ekologicznego stylu życia. W związku z tym wolontariusze mieszkali w gospodarstwie agroturystycznym, a do świetlic dojeżdżali rowerami. 
– Jako inicjator i koordynator projektu muszę powiedzieć, że przygotowanie wszystkiego i bycie odpowiedzialnym za kwestie organizacyjne bywa stresujące i męczące, ale każda wizyta w świetlicy przypomina mi, dlaczego powstał pomysł na te zajęcia i dlaczego takie inicjatywy społeczne są ważne – mówi Adrianna Bloch.
Wiele osób przyciągnęły zajęcia językowe z wolontariuszkami z Hiszpanii. Nacisk był położony na język angielski, dlatego każdego dnia były wprowadzane zabawy wymagające stosowania podstawowych zwrotów. Dzieci odkryły, że język nie stanowi bariery i nawet znając zaledwie kilka zwrotów w danym języku, można się porozumieć. 
Zajęcia przynosiły organizatorom dużą satysfakcję. Bywało, że dzieci  przyjeżdżały do świetlicy rowerami kilka lub kilkanaście kilometrów w jedną stronę, żeby uczyć się kroków salsy, podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim, doskonalić angielski czy po prostu spędzić czas wśród innych dzieci.
fot. organizatorzy
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Mrówka - styczeń - luty 2020
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku