DŁUGOSIODŁO: Wiedzą, jak zapobiegać pożarom (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Wiedzą, jak zapobiegać pożarom (foto)

26.02.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. GCIKSiR w Długosiodle
Młodzież z czterech szkół wzięła udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem i fundatorem nagród było Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.
Uczniowie szkół w Długosiodle, Blochach, Sieczychach i Starym Bosewie przystąpili do rywalizacji w dwóch kategoriach: VI klasa i młodsi (13 osób) oraz VII klasa i oddziały gimnazjalne (16 osób). Turniej składał się z dwóch etapów: pisemnego, który pisali wszyscy uczestnicy oraz ustnego, do którego awansowało pięciu najlepszych uczestników testu pisemnego.
W młodszej kategorii najlepszy okazał się Wiktor Szymański ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle, który uzyskał maksymalną ilość punktów z testu ustnego oraz najlepiej napisał część pisemną. Drugą lokatę wywalczyła Magdalena Sówka z Zespołu Szkół w Starym Bosewie, trzecią - Jakub Rychlicki ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle.
W drugiej kategorii najlepsza okazała się Karolina Szymańska, uczennica Szkoły Podstawowej w Długosiodle, która zwyciężyła również w latach 2016 i 2017. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Kot, również ze szkoły w Długosiodle, a na trzecim Bartłomiej Andryszczyk z Zespołu Szkół w Starym Bosewie.
Zawodnicy z podium będą reprezentowali gminę w etapie powiatowym.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: Sylwester Suchta – prezes OSP w Długosiodle, Stanisław Kacpura – naczelnik OSP w Długosiodle, Ewa Krysiak – dyrektor Centrum Kultury, Marek Kaniewski – specjalista ds. kultury i sportu oraz Rafał Pawłowski – inspektor ds. kultury i sportu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom