DŁUGOSIODŁO: Wiary w lepszą przyszłość i lepszy świat (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Wiary w lepszą przyszłość i lepszy świat (foto)

22.12.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Wspólnym kolędowaniem rozpoczęło się gminne przedświąteczne spotkanie w Centrum Kultury. - Nam wszystkim siły, wiary i wytrwałości – życzył wójt Stanisław Jastrzębski.
Gminne spotkania świąteczne rokrocznie gromadzą radnych, sołtysów, przedstawicieli gminnych instytucji i organizacji pozarządowych. Zaproszenie przyjął również Honorowy Obywatel Długosiodła Waldemar Żmijewski
- Cieszmy się z tego Bożego Narodzenia – apelowała przewodnicząca rady gminy Maria Gałązka. - Życzę wszystkim zdrowia, pogody ducha i wzajemnego porozumienia, żeby odeszły od nas wszystkie troski.
Wójt podziękował wszystkim za dotychczasową współpracę. - Bez współpracy nie mogłaby funkcjonować żadna społeczność, a zwłaszcza samorząd - zauważył. - Reforma samorządowa jest najlepszą reformą minionych lat. Nawet najlepszy premier czy minister nie zaspokoi potrzeb środowiska lokalnego lepiej niż my sami. Z Warszawy, Brukseli świat wygląda inaczej.
- Koniec roku to czas podsumowań. Jak zwykle mamy się czym pochwalić, ale potrzeby jeszcze są – dodał Stanisław Jastrzębski. - Z myślą o nich uchwaliliśmy budżet, w którym na inwestycje przeznaczamy aż 19,5 mln zł. To olbrzymie pieniądze. Życzę nam wszystkim siły, wiary i wytrwałości – dzięki nim uda się nam go zrealizować. Życzę odpoczynku w rodzinnym gronie, wiary w lepszą przyszłość i lepszy świat.
Życzenia mieszkańcom złożyli również radni sejmiku mazowieckiego Mirosław Augustyniak i Marian Krupiński oraz radny powiatowy Krystian Pędzich. – Dziękujemy za piękny, świąteczny wystrój gminy. Poczuliśmy się jak na Krakowskim Przedmieściu – pochwalił Krystian Pędzich.
Błogosławieństwa udzielili zebranym ks. proboszcz Zygfryd Żebrowski i ks. wikariusz Kamil Paź. Z pięknymi kolędami i pastorałkami wystąpili dzieci i dorośli ze stowarzyszenia „Teraz my” w Kalinowie, z jasełkami - uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieczychach.
 
Szlachetna Paczka – szlachetni ludzie
Przedświąteczne spotkanie było doskonałą okazją również do podsumowania akcji Szlachetna Paczka, podziękowania wolontariuszom i darczyńcom. Finał odbył się w weekend 9 i 10 grudnia, ale 14 wolontariuszy pracę rozpoczęło już w wakacje. Odwiedzili 45 najbardziej potrzebujących rodzin, do programu zakwalifikowano 30.
Wolontariusze Szlachetnej Paczki za wsparcie dziękują: wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu, Gminnemu Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji, pracownikom Szkoły Podstawowej w Długosiodle, Przedszkola w Długosiodle, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, parafii św. Rocha w Długosiodle, uczniom i pracownikom Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku. W pomoc przy organizacji finału zaangażowali się również: stowarzyszenie „Nasza Struga”, firma przewozowa „Art Transporter”, sklep „Omega” – Jadwiga Sztych, PW „Merkus” – Justyna Kowalczyk, sklep warzywny – Ewa i Andrzej Sępkowscy, Piekarnia – Rafał Iciński, Zakłady Mięsne Somianka – Jacek Ruciński, Sklep Spożywczo-Przemysłowy - Kamila Michalak, Cukiernia – Piekarnia Romanowski, Sklep Spożywczo-Przemysłowy – Bogusław Kalinowski oraz wiele, wiele innych osób.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom