DŁUGOSIODŁO: Warto mieć marzenia (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Warto mieć marzenia (foto)

13.05.2016
autor: Ewa Elward
Przy szkole podstawowej w Dalekiem 30 kwietnia otwarto kompleks sportowy. – Sukces ma wielu ojców,  w pojedynkę człowiek nic nie zrobi – o drodze do powstania obiektu mówił wójt Stanisław Jastrzębski. 
Przy szkole jest boisko, trzytorowa bieżnia, skocznia w dal i plac do ćwiczeń gimnastycznych. Kompleks sportowy kosztował 688 tys. zł, dofinansowanie z funduszu kultury fizycznej i sportu urzędu marszałkowskiego wyniosło 480 tys. zł, wkład własny gminy – 208 tys. zł. Przed otwarciem uczniowie wraz z dyrektor Bożeną Zasłoną i nauczycielką w-f  Danutą Mróz złożyli przyrzeczenie przestrzegania zasad uczciwej rywalizacji, dbania o ducha sportu i godnego reprezentowania szkoły. Po poświęceniu obiektu przez ks. proboszcza Stanisława Marca wstęgę przecięli: wójt Stanisław Jastrzębski, przewodnicząca rady Maria Gałązka, Krzysztof Perkowski z firmy GARDEN SPORT – SERWICE, dyr. Zasłona i ks. Marzec. Zebrani z ciekawością zwiedzali boisko, znaleźli się chętni do pierwszych rozgrywek. Przez chwilę samorządowcy i dyrektorzy jednostek powrócili do szkolnych lat i zajęli kopaniem piłki.
Dalsza część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie głos zabrali goście i dyrektor.
– Marzenia się spełniają. W wieloletniej pracy w tej szkole ja, moi współpracownicy, rodzice i uczniowie mieliśmy wiele marzeń mających na celu podniesienie warunków pracy i nauki. Zaczęło się od rozbudowy szkoły, później przyszedł czas na termomodernizację, adaptację strychu na potrzeby małego przedszkola, pracownię komputerową, place zabaw. Dzisiaj świętujemy oddanie boiska – mówiła Bożena Zasłona. – Nie wierzyłam, że inwestycja ta będzie u nas wykonywana. Ale jak widać, warto podejmować nowe wyzwania, marzyć, bo marzenia się spełniają. Oczywiście, aby tak było, musimy bardzo tego chcieć i ciężko pracować, ale też mieć wokół siebie ludzi rozumnych, chętnych do współpracy, którzy wiedzą, że dobro dziecka, jego prawidłowy rozwój są najważniejsze. 
W podobnym tonie wypowiedział się wójt, potwierdził, że do urzeczywistnienia wizji potrzebne są marzenia, odwaga i współpraca wielu ludzi. Dodał, że następnym marzeniem jest modernizacja Stadionu Leśnego w Długosiodle, wniosek jest na liście rezerwowej (gmina ubiega się o 2 mln zł dofinansowania). W obliczu powstawania nowych obiektów sportowych (basen, sala sportowa w Blochach, boisko w Dalekiem czy planowany stadion) może warto pomyśleć o klasie sportowej w gimnazjum. Absolwent szkoły w Dalekiem, radny powiatowy Krystian Pędzich, ciepło wspominał spędzone w niej lata. Warunki nie były idealne, w-f prowadzono wtedy na korytarzu, z piaszczystego boiska przynosiło się piach w ustach i butach, ale społeczność szkolna była zżyta.   
– W przerwach łaziło się po drzewach, na grzyby do lasu – wspominał. – Tylko pozazdrościć takiego obiektu, ja nawet w marzeniach nie przypuszczałem, że w Dalekiem taki powstanie. Doceniajmy to, dbajmy i przede wszystkim korzystajmy. 
Zebrani gratulowali dyrektor i przekazywali szkole upominki, m.in. piłki, książki o tematyce sportowej. Przewodnicząca rady gminy Maria Gałązka w imieniu rady ofiarowała 2 tys. zł na zakup strojów sportowych. Radny Kazimierz Jechna dołożył 500 zł z własnej kieszeni. 
Zebrani bardzo ciepło przyjęli i nagrodzili brawami program przedstawiony przez uczniów. Były tańce, recytacje i zabawne skecze. Dzieci przypomniały również najważniejsze zasady, panujące w sporcie: jest ważnym narzędziem całkowitego rozwoju człowieka, prawdziwy sportowiec stosuje się do zasady fair-play, braterstwo, wielkoduszność, uczciwość i szacunek to niezbędne cnoty każdego sportowca, sport przyczynia się do rozwoju cywilizacji miłości, umożliwia poznanie świata i innych kultur.
Po zakończeniu uroczystości dzieci i kibice chętnie ponownie wyszli na boisko, gdzie odbyły się  rozgrywki piłki nożnej drużyn mieszanych gminnych szkół podstawowych o puchar przechodni Super Szóstki i inne konkurencje sportowe. 
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star