DŁUGOSIODŁO: Walentynki na lodowisku (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Walentynki na lodowisku (foto)

16.02.2017
autor: GCIKSiR w Długosiodle
W walentynkowe popołudnie na lodowisku w Długosiodle dzieci i młodzież, wraz z rodzicami, uczestniczyli we wspólnych zabawach na świeżym powietrzu. Na lodowej tafli spotkało się blisko 30 uczestników w wieku od 5 do 16 lat.
Przy dźwiękach muzyki można było wziąć udział w różnych zabawach zręcznościowych: wyścigach, slalomach oraz grach z piłkami. Wszyscy zostali nagrodzeni słodkościami i drobnymi upominkami. W trakcie imprezy płonęło ognisko, wspólnie pieczono kiełbaski i serwowano gorącą herbatę. 
Organizatorem i fundatorem nagród w konkursach były Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Demokracja w wydaniu gminy

BRAŃSZCZYK: Demokracja w wydaniu gminy

Janina Demetriou-Warburton oskarżyła wójta Mieczysława Pękula o dopuszczenie się samowoli. Na ostatniej w minionym roku sesji rady gminy wójt odniósł się do zarzutów. Wyjaśnienia skierował do obecnych, wśród których nie było skarżącej. – To kłamstwo, mnie to specjalnie nie dziwi, bo każda jedna notka, pisana przez tę panią, zawsze połączone jest z insynuacją, kłamstwem. Wiem, dlaczego pani dzisiaj nie ma, bo bym sobie z nią podyskutował – uznał wójt.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Razem o historii

DŁUGOSIODŁO: Razem o historii

Klub Dyskusyjny „Razem o historii” przy Gminnej Bibliotece Publicznej zaprasza miłośników historii na spotkanie „W ciszy i ciemności – Komandosi II Wojny Światowej”, które odbędzie się 2 marca o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Jaszczułtach.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Biegli i maszerowali dla patrona (foto)

RZĄŚNIK: Biegli i maszerowali dla patrona (foto)

Nowym pomysłem uczczenia ks. Jana Twardowskiego, patrona Zespołu Szkół  Publicznych w Rząśniku, był zaproponowany przez nauczycieli Bieg dla Patrona. Po raz pierwszy odbył się w ramach Tygodnia Patrona obchodzonego z okazji 10-lecia nadania szkole imienia poety.  Uczestniczyli w nim nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele, zastępca wójta, trener piłkarski. Zawodnicy nie tylko biegali, ale też maszerowali z coraz bardziej popularnymi kijkami.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Ścieki wyżej

ZABRODZIE: Ścieki wyżej

Od 10 lipca mieszkańcy gminy zapłacą więcej za odbiór ścieków. Cena wody pozostaje na dotychczasowym  poziomie. 
zobacz więcej
ITAMED
ITAMED
Mrówka grudzień2 2017