DŁUGOSIODŁO: W świecie filmu i niesamowitych świateł (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: W świecie filmu i niesamowitych świateł (foto)

26.02.2017
autor: Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji
Kolejny wyjazd dzieciaków w czasie ferii można zliczyć do udanych. 46–osobowa grupa odwiedziła Multikino i obejrzała zachwycający Królewski Ogród Światła.
Część wybrała animowany hit „LEGO® BATMAN”. Mali widzowie poznali losy złożonego z klocków LEGO Mrocznego Rycerza z Gotham, broniącego swoje miasto przed zakusami nikczemnego Jokera. Pozostali obejrzeli animowaną komedię musical „Sing”, opowiadającą o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie, z czego powoli zaczyna zdawać sobie sprawę nawet sam Buster, główny bohater.
Po zapadnięciu zmroku przyszedł czas na zwiedzanie Królewskiego Ogrodu Światła przy pałacu w Wilanowie. Dzieciaki były zafascynowane tysiącem kolorowych diod ułożonych w finezyjne kształty. W Magicznym Ogrodzie Króla, w którym ułożone ze świateł barokowe rośliny są większe od ludzi, i Ogrodzie Wyobraźni czekały niezwykłe pokazy łączące światło z muzyką klasyczną. Poszczególne części ekspozycji rozświetlały się w rytm „Walca kwiatów” z „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego, „Masquerade Waltz” Arama Chaczaturiana oraz „Poranka” Edwarda Griega, tworząc niesamowity spektakl.
Tuż przy pałacu, na Złotym Dziedzińcu maluchy mogły wsiąść do zaprzężonej w sześć koni królewskiej karocy.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Jarmark na nowym targowisku (zaproszenie)

SOMIANKA: Jarmark na nowym targowisku (zaproszenie)

Jarmark Bożonarodzeniowy i długo oczekiwane otwarcie targowiska w Somiance odbędzie się w sobotę 7 grudnia w godz. 10-14. Dochód ze sprzedaży na stoisku charytatywnym będzie przeznaczony na leczenie 13-letniej Madzi Garbarczyk, uczennicy szkoły w Olszance i nauczycielki tej szkoły Agnieszki Zawadzkiej. Będzie też możliwość udziału w akcji „Dzień Dawcy Szpiku” i zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Pieniądze na stadion

DŁUGOSIODŁO: Pieniądze na stadion

Gmina uzyskała dofinansowanie na budowę stadionu w Długosiodle. Powstanie w miejscu nazywanym obecnie stadionem leśnym. W planach jest sztuczna nawierzchnia, bieżnia, trybuny. Prace mają potrwać 2 lata, związane jest to z harmonogramem składania wniosków o dotację.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Przedszkolny festyn z okazji Dnia Rodziny (foto)

DŁUGOSIODŁO: Przedszkolny festyn z okazji Dnia Rodziny (foto)

Mama to wielkie słowo, które jest synonimem miłości, dobra i szczęścia. Mama to pierwsze słowo każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Właśnie z okazji Dnia Rodziny, 1 czerwca, w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle odbył się festyn rodzinny z udziałem rodziców i dzieci.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Uszkodzili wodociąg i kanalizację (foto)

ZABRODZIE: Uszkodzili wodociąg i kanalizację (foto)

8 grudnia po południu w Niegowie firma ze Ślaska, która podłączała sieć kanalizacyjną do nowo wybudowanego sklepu, uszkodziła linię kanalizacyjną i wodociągową (wyskoczyło kolano z rury). Firma usuwa awarię, ale może to potrwać do rana.
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku