DŁUGOSIODŁO: W świecie filmu i niesamowitych świateł (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: W świecie filmu i niesamowitych świateł (foto)

26.02.2017
autor: Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji
Kolejny wyjazd dzieciaków w czasie ferii można zliczyć do udanych. 46–osobowa grupa odwiedziła Multikino i obejrzała zachwycający Królewski Ogród Światła.
Część wybrała animowany hit „LEGO® BATMAN”. Mali widzowie poznali losy złożonego z klocków LEGO Mrocznego Rycerza z Gotham, broniącego swoje miasto przed zakusami nikczemnego Jokera. Pozostali obejrzeli animowaną komedię musical „Sing”, opowiadającą o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie, z czego powoli zaczyna zdawać sobie sprawę nawet sam Buster, główny bohater.
Po zapadnięciu zmroku przyszedł czas na zwiedzanie Królewskiego Ogrodu Światła przy pałacu w Wilanowie. Dzieciaki były zafascynowane tysiącem kolorowych diod ułożonych w finezyjne kształty. W Magicznym Ogrodzie Króla, w którym ułożone ze świateł barokowe rośliny są większe od ludzi, i Ogrodzie Wyobraźni czekały niezwykłe pokazy łączące światło z muzyką klasyczną. Poszczególne części ekspozycji rozświetlały się w rytm „Walca kwiatów” z „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego, „Masquerade Waltz” Arama Chaczaturiana oraz „Poranka” Edwarda Griega, tworząc niesamowity spektakl.
Tuż przy pałacu, na Złotym Dziedzińcu maluchy mogły wsiąść do zaprzężonej w sześć koni królewskiej karocy.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Zimowo zdrowo zakręceni (foto)

SOMIANKA: Zimowo zdrowo zakręceni (foto)

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasza Gmina Somianka” zorganizowało 10-dniowe zimowisko w Zakopanem na Olczy dla 40 kolonistów z gmin Somianka i Zatory. Prawie dwutygodniowy pobyt upłynął po hasłem „Zdrowo zakręceni”.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Trzeba się nad tym pochylić (foto)

ZABRODZIE: Trzeba się nad tym pochylić (foto)

Temat niedrożnych rowów melioracyjnych powrócił, kiedy to doszło do lokalnych podtopień, w szczególności w wioskach położonych przy Bugu. – Nie ukrywam, że jest sprawa – mówi sołtys Słopska i jednocześnie przewodniczący rady gminy Janusz M. Pakuła. – Trzeba się będzie nad nią pochylić.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla naszego powiatu gminy i całej parafii – zwrócił się do obecnych 6 lutego na Mszy św. w kościele w Białymbłocie ks. proboszcz Tomasz Tymiński. – Przeżywamy 100-lecie urodzin Józefy Jechny. Dziękujemy Bogu za te piękne 100 lat życia i prosimy o następne lata w zdrowiu i szczęściu. Z tej okazji Pani Józefa zaprosiła nas wszystkich, abyśmy mogli się cieszyć jej szczęściem. „Ciągle potrzebujemy doświadczenia i mądrości, rad osób takich jak Pani” – napisała w liście gratulacyjnym do Dostojnej Jubilatki premier Beata Szydło. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Piękno kobiety (foto)

SOMIANKA: Piękno kobiety (foto)

„Piękno kobiety nie zależy od jej ubrań, figury ani fryzury. Piękno kobiety znajduje się w jej oczach – to drzwi do jej serca" – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Marzena Kuchta zacytowała słowa aktorki Audrey Hepburn, witając uczestników spotkania, zorganizowanego 11 marca z okazji Dnia Kobiet. Słodkościami obdarował panie i złożył im życzenia wójt Andrzej Żołyński. Specjalnym upominkiem było spotkanie z pisarką Magdaleną Witkiewicz (na fot.).
zobacz więcej
ITAMED

Najczęściej komentowane

Mrówka grudzień2 2017
Mrówka grudzień2 2017
fotobudka star
fotobudka star