DŁUGOSIODŁO: W oczekiwaniu na stadion

Powiat

DŁUGOSIODŁO: W oczekiwaniu na stadion

11.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina nie ma szczęścia w kwestii budowy stadionu. Już po raz trzeci próbuje wyłonić wykonawcę pierwszego etapu inwestycji. Dobra wiadomość jest taka, że będzie ona realizowana z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Prace przygotowawcze do budowy przeprowadzono już w ubiegłym roku. Dwa pierwsze przetargi na budowę gmina unieważniła. W pierwszym przypadku uznała protest firmy, która przetargu nie wygrała, w drugim – stwierdzono błąd w postępowaniu.
Do obecnego przetargu oferty można składać do 13 października, ale procedura może się wydłużyć. Jedna z zainteresowanych firm oprotestowała specyfikację przetargową. Gmina czeka na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej.
Inwestycja podzielona jest na etapy. W pierwszym powstanie oświetlone i ogrodzone boisko z trawy syntetycznej. Przygotowane zostanie też miejsce pod trybuny, których budowa planowana jest w późniejszym etapie. Podobnie bieżnia i budynek gospodarczy.
Na realizację zadania gmina pozyskała 1 mln 300 tys. zł dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Ze względu na rozciągający się wokół las, z pewnością będzie to najpiękniej położony stadion w okolicy. Na rozpoczęcie inwestycji czekają m.in. piłkarze klubu Wymakracz Długosiodło. Ponieważ nie mają własnego boiska, mecze, których są gospodarzami, rozgrywają w Wąsewie. Wymakracz gra drugi sezon w ostrołęckiej B-klasie. Na 12 zespołów zajmuje jak na razie 6. miejsce.

Na fot. Prace przygotowawcze przeprowadzono w ubiegłym roku. Fot. SB
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan