DŁUGOSIODŁO: W oczekiwaniu na stadion

Powiat

DŁUGOSIODŁO: W oczekiwaniu na stadion

11.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina nie ma szczęścia w kwestii budowy stadionu. Już po raz trzeci próbuje wyłonić wykonawcę pierwszego etapu inwestycji. Dobra wiadomość jest taka, że będzie ona realizowana z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Prace przygotowawcze do budowy przeprowadzono już w ubiegłym roku. Dwa pierwsze przetargi na budowę gmina unieważniła. W pierwszym przypadku uznała protest firmy, która przetargu nie wygrała, w drugim – stwierdzono błąd w postępowaniu.
Do obecnego przetargu oferty można składać do 13 października, ale procedura może się wydłużyć. Jedna z zainteresowanych firm oprotestowała specyfikację przetargową. Gmina czeka na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej.
Inwestycja podzielona jest na etapy. W pierwszym powstanie oświetlone i ogrodzone boisko z trawy syntetycznej. Przygotowane zostanie też miejsce pod trybuny, których budowa planowana jest w późniejszym etapie. Podobnie bieżnia i budynek gospodarczy.
Na realizację zadania gmina pozyskała 1 mln 300 tys. zł dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Ze względu na rozciągający się wokół las, z pewnością będzie to najpiękniej położony stadion w okolicy. Na rozpoczęcie inwestycji czekają m.in. piłkarze klubu Wymakracz Długosiodło. Ponieważ nie mają własnego boiska, mecze, których są gospodarzami, rozgrywają w Wąsewie. Wymakracz gra drugi sezon w ostrołęckiej B-klasie. Na 12 zespołów zajmuje jak na razie 6. miejsce.

Na fot. Prace przygotowawcze przeprowadzono w ubiegłym roku. Fot. SB
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star