DŁUGOSIODŁO: W oczekiwaniu na stadion

Powiat

DŁUGOSIODŁO: W oczekiwaniu na stadion

11.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina nie ma szczęścia w kwestii budowy stadionu. Już po raz trzeci próbuje wyłonić wykonawcę pierwszego etapu inwestycji. Dobra wiadomość jest taka, że będzie ona realizowana z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Prace przygotowawcze do budowy przeprowadzono już w ubiegłym roku. Dwa pierwsze przetargi na budowę gmina unieważniła. W pierwszym przypadku uznała protest firmy, która przetargu nie wygrała, w drugim – stwierdzono błąd w postępowaniu.
Do obecnego przetargu oferty można składać do 13 października, ale procedura może się wydłużyć. Jedna z zainteresowanych firm oprotestowała specyfikację przetargową. Gmina czeka na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej.
Inwestycja podzielona jest na etapy. W pierwszym powstanie oświetlone i ogrodzone boisko z trawy syntetycznej. Przygotowane zostanie też miejsce pod trybuny, których budowa planowana jest w późniejszym etapie. Podobnie bieżnia i budynek gospodarczy.
Na realizację zadania gmina pozyskała 1 mln 300 tys. zł dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Ze względu na rozciągający się wokół las, z pewnością będzie to najpiękniej położony stadion w okolicy. Na rozpoczęcie inwestycji czekają m.in. piłkarze klubu Wymakracz Długosiodło. Ponieważ nie mają własnego boiska, mecze, których są gospodarzami, rozgrywają w Wąsewie. Wymakracz gra drugi sezon w ostrołęckiej B-klasie. Na 12 zespołów zajmuje jak na razie 6. miejsce.

Na fot. Prace przygotowawcze przeprowadzono w ubiegłym roku. Fot. SB
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Konsultacje społeczne

RZĄŚNIK: Konsultacje społeczne

Projekt Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Rząśnik na lata 2017 - 2020 z uwzględnieniem perspektyw na lata 2021 - 2024 wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko Projektu Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Rząśnik na lata 2017 – 2020 z perspektywą do 2024 roku został skierowany do konsultacji społecznych, które potrwają do 6 grudnia.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Gorąca dyskusja na sesji (foto)

RZĄŚNIK: Gorąca dyskusja na sesji (foto)

Właściciele działek, którzy czują się oszukani, bo okazało się, że kupili grunty, i mają na to akty notarialne, o innym przeznaczeniu niż w nowym studium zagospodarowania przestrzennego gminy, na sesji 28 września wyrazili swoje oburzenie. Mieli wiele pytań i żalu. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Jasełka wprowadziły święta (foto)

RZĄŚNIK: Jasełka wprowadziły święta (foto)

Boże Narodzenie to czas przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów są bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat. 21 grudnia uczniowie w szkole w Porządziu wystawili jasełka.
zobacz więcej
SOMIANKA: Piękny historyczny dzień (foto)

SOMIANKA: Piękny historyczny dzień (foto)

Do tego dnia parafianie przygotowali się od wielu miesięcy. Wymodlili przepiękną pogodę, organizacyjnie wraz ze swoim proboszczem ks. Tadeuszem Suchtą dopięli wszystko na ostatni guzik. Nie zawiedli goście. Dziękczynną Mszę św. za 100 lat parafii pw. św. Izydora w Woli Mystkowskiej w niedzielę 25 września 2016 r. koncelebrowali: ks. bp. Janusz Stepnowski, ks. bp Stanisław Stefanek oraz ks. rektor Jarosław Kotowski.
zobacz więcej
ITAMED
Mrówka grudzień2 2017
Mrówka grudzień2 2017
fotobudka star
fotobudka star