DŁUGOSIODŁO: Szczęście jest kobietą (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Szczęście jest kobietą (foto)

06.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
- to tytuł niedzielnego muzycznego spotkania z okazji Dnia Kobiet, na które zaprosiło centrum kultury. Szczęście na pewno mieli ci, którzy zdecydowali się skorzystać z zaproszenia.
Gromkimi brawami publiczność nagrodziła uczniów Szkoły Podstawowej w Długosiodle, których do występu przygotowała Julita Gąsiewska. Zaśpiewali najpopularniejsze piosenki o kobietach i dla kobiet, m.in. „Być kobietą”, „Najwięcej witaminy”, „O mnie się nie martw”, „Brunetki, blondynki”. Piosenki przeplatano aforyzmami i przysłowiami o kobietach, m.in. o tym, że kochają jeden dzień, a nienawidzą czterdzieści. – Życzymy tyle spokoju, ile potrzebujecie i tyle szaleństwa, żeby życie nie wydawało wam się nudne – życzyli młodzi panowie.
Z pewnością nudny nie był koncert zespołu „Sopranissimo”. Niezwykle utalentowane artystki Joanna Horodko, Agnieszka Adamczak i Agnieszka Sokolnicka zaśpiewały nie tylko arie operowe, ale też przeboje musicalowe i filmowe. Publiczność usłyszała więc m.in. popularne arie „L’amour est un oiseau rebelie” z opery „Carmen”, „Kto me usta całuje, ten śni” z operetki „Giuditta”, utwory z musicali „The Sound of Music” i „My fair lady” („Przetańczyć całą noc”), filmu „Śniadanie u Tiffany’ego” („Moon river”), a także utwory „Ja się boję sama spać” i „Sex appeal”. Na bis i pożegnanie, oczywiście, „Time to say goodbye”. 
„Sopranissimo” urzekły publiczność, rozweselały, momentami wzruszały, a nawet przyprawiały o dreszcze. Koncert poprowadził Marcin Sitek.
Wszystkie zgromadzone w centrum kultury panie otrzymały tulipany, a życzenia z okazji ich święta złożył wójt Stanisław Jastrzębski. – Dziękuję za wkład włożony w rozwój naszej małej ojczyzny – podziękował.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom