DŁUGOSIODŁO: Szczególne święto szkoły (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Szczególne święto szkoły (foto)

20.11.2018
autor: www.dlugosiodlo.pl
Dwa szczególne święta: 35-lecie nadania naszej szkole imienia Tadeusza Kościuszki oraz 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości obchodziła Szkoła Podstawowa w Długosiodle.
 
Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w naszym kościele. Do szkoły wracaliśmy uroczystym pochodem, prowadzeni przez poczty sztandarowe naszej i zaproszonych szkół. Po drodze zatrzymaliśmy się, aby odsłonić odrestaurowany obelisk z popiersiem Tadeusza Kościuszki. Symbolicznego odsłonięcia dokonali wójt Stanisław Jastrzębski i dyrektor szkoły Urszula Kmoch. Przy obelisku i przy pomniku Tadeusza Kościuszki na rynku delegacje złożyły kwiaty.
Już w szkole, o godzinie 11.11, włączyliśmy się w ogólnopolskie bicie „Rekordu dla Niepodległej” w jednoczesnym śpiewaniu 4-zwrotkowego hymnu narodowego. Rozstrzygnięte zostały konkursy: plastyczny dla klas 0-III i fotograficzny dla klas starszych pod wspólnym tytułem „Moja mała Ojczyzna – 100 lat, a wciąż młoda”, konkurs plastyczny „Tadeusz Kościuszko – patron naszej szkoły” oraz konkurs literacko-historyczny na list do Tadeusza Kościuszki lub marszałka Piłsudskiego pod hasłem: „Dziękuję Ci za Niepodległą Polskę…”. 
Z przyjemnością obejrzeliśmy program artystyczny w wykonaniu naszych uczniów oraz prezentacje dotyczące działań zrealizowanych w ramach projektu „Godność, wolność, niepodległość”, podsumowującą pracę wokół postaci patrona oraz zmiany, jakie zaszły w szkole, jej otoczeniu i życiu na przestrzeni 35 lat.
W trakcie uroczystości prezes Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej w Warszawie Marek Krześniak wręczył medal nadający naszej szkole tytuł „Zasłużony dla tradycji kościuszkowskiej”. Tytuł i odznakę „Godny Patrona” otrzymała dyr. Urszula Kmoch od Ogólnopolskiej Federacji Szkół Kościuszkowskich.
Na uroczystość przybyło wielu gości ze szkół i instytucji współpracujących ze szkołą. Wszyscy wzięli udział w posadzeniu 100. dębu, który otrzymał dumną nazwę Tadeusz Kościuszko. 
Na zakończenie uczniowie z klas I-III otrzymali wyprawkę od firmy Agro-Handlowiec Szymańscy z Wyszkowa, a uczniowie i goście od Rady Rodziców słodycze w pamiątkowym opakowaniu z nazwą szkoły i niepodległościowym elementem graficznym.
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!...”

RZĄŚNIK: „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!...”

O uczczeniu Narodowego Święta Niepodległości jak co roku  pamiętali mieszkańcy gminy.   11 listopada wraz z przedstawicielami władz, OSP w Rząśniku i Komorowie, pocztami sztandarowymi szkół, nauczycielami, uczniami spotkali się w kościele. Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił ks. proboszcz Grzegorz Polesiński. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Dwudzieste absolutorium

BRAŃSZCZYK: Dwudzieste absolutorium

Wójt Mieczysław Pękul otrzymał 20. absolutorium (niemal jednogłośnie, przy 1 głosie wstrzymującym się). Na sesji 27 czerwca przedstawił szczegółowe sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 r. Za najważniejsze uznał kierunki inwestowania: systematyczną rozbudowę kanalizacji, budowę i remonty świetlic, by każda wieś miała, gdzie się spotykać oraz dobry plan zagospodarowania przestrzennego (w Turzynie powstaje nowy magazyn, coraz więcej wydawanych jest pozwoleń na budowę domów).  
zobacz więcej
ZABRODZIE: Przyjęci do braci uczniowskiej (foto)

ZABRODZIE: Przyjęci do braci uczniowskiej (foto)

Lena, Martyna, Weronika, Jakub, Tomasz, Bartosz, Wiktoria, Aleksander, Franciszek, Błażej, Malwina, Amelia i Nataniel, uczniowie I klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Adelinie 17 października, w obecności dyrektora szkoły, nauczycieli, rodziców i uczniów zostali przyjęci do braci uczniowskiej.
zobacz więcej
SOMIANKA: Targi w soboty, nie w środy

SOMIANKA: Targi w soboty, nie w środy

Radni na sesji 19 czerwca po raz kolejny zajmowali się Targowiskiem „Mój Rynek” w Somiance. Targowisko zostało oddane do użytku w 2018 r., ale wciąż nie działa. Radni przegłosowali zmianę opłaty targowej oraz dnia targowego. – Jak marszałek nam już zaakceptuje wszystko, teraz i opłaty były zmieniane – mówił wójt – będziemy mogli z targowiskiem w końcu wystartować. Ale w sobotę, nie w środę. 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom