DŁUGOSIODŁO: Szansa na rozbudowę Centrum Kultury

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Szansa na rozbudowę Centrum Kultury

02.08.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina chce ubiegać się środki na rozbudowę Centrum Kultury przy ul. Dąbrowszczaków.
Do pozyskania jest 1 mln zł, ale na budowę miejsca do sprzedaży i promocji produktów lokalnych. Takie miejsce można by stworzyć właśnie przy Centrum Kultury, od strony ul. Strażackiej. - Na piętrze sala wystawiennicza, ale wykorzystywalibyśmy ją także na inne potrzeby, a także pomieszczenia administracyjne. Na dole znajdowałoby się dziewięć stanowisk do sprzedaży bezpośredniej – planuje wójt Stanisław Jastrzębski. – Poza tym dół mógłby być miejscem wynajmowanym mieszkańcom na uroczystości. Obecna sala, którą nazywamy widowiskową, bywa już za ciasna. Moglibyśmy ją powiększyć, pewne rzeczy przenieść do nowego budynku.
Dzięki inwestycji do Centrum Kultury można by przeprowadzić część administracyjną Gminnego Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji. Obecnie mieści się w ośrodku zdrowia, a praca w dwóch budynkach z pewnością stwarza problemy organizacyjne.
Pozyskanie środków zewnętrznych najprawdopodobniej wiązałoby się ze zmianą nazwy Centrum Kultury. - Nazwą związani będziemy przez 5 lat – tyle, ile wynosi trwałość projektu – zaznacza jednak wójt. - Zainteresowanie tego typu projektem jest niewielkie, więc jest dużą szansa, że ten 1 mln zł uda nam się zdobyć.
Jeśli tak, inwestycja będzie realizowana w latach 2019 – 2020.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom