DŁUGOSIODŁO: Święto kolarstwa i rodziny (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Święto kolarstwa i rodziny (foto)

04.06.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Prawie pół tysiąca rowerzystów, od zaledwie dwulatków do seniorów, wzięło udział w jubileuszowej, dziesiątej edycji Lotto Poland Bike Marathon, który odbył się 2 czerwca w Długosiodle. Świetnie poszło zawodnikom z wyszkowskiego klubu Catena i najmłodszym rowerzystom z gminy Długosiodło.
Gmina świętowała jednocześnie Dzień Rodziny.
Lotto Poland Bike Marathon na malownicze, ale niełatwe tereny gminy Długosiodło powrócił po 5 latach. – Witam serdecznie i życzę samych miłych wrażeń – powitał wójt Stanisław Jastrzębski, prywatnie miłośnik kolarstwa.
– Wracamy do hasła sprzed kilku lat: Długo w siodle w Długosiodle – zauważyli organizatorzy. Rzeczywiście, sporo czasu na siodełkach spędzili zawodnicy, którzy zdecydowali się na trasę liczącą prawie 70 km.
Nie mniej pasjonujące były zmagania na najkrótszej trasie dla dzieci. Wyniki wyniki mini crossu:
roczniki 2014 – 2016
dziewczynki: I – Zofia Kurman, Warszawa, II – Oliwia Wróblewska, Warszawa, III – Basia Walenciak, Warszawa
chłopcy: I – Hubert Zbrzeźny z Prabut, II – Karol Gołębiewski ze Starego Bosewa, III – Antoni Łazarecki z Długosiodła
roczniki 2012 i 2013
dziewczynki: I – Aniela Olesiejuk, Warszawski Klub Kolarski, II – Mathilde Jakubiak-Heslouis, Warszawa, Maja Pleńska, Blochy
chłopcy: I – Leonard Dudkowski, Kamyk Radzymin, II – Patryk Klaus, Kamyk Radzymin, III – Antek Kurman, Warszawa
dystans fun, 10 km
dziewczynki: I – Kamila Klaus, Kamyk Radzymin, II – Maria Ambrożkiewicz, Warszawski Klub Kolarski, III – Zuzanna Posadzy, Kolarz Nadarzyn
chłopcy: I – Maciej Petryszyn, Huragan Wołomin, II – Filip Surdyk, Kamyk Radzymin, III – Mateusz Szyszko, Warszawski Klub Kolarski
dystans mini, 34 km
kobiety: I – Izabela Kamińska, Patent Team, II – Anna Sajnóg, Lotto, III – Katarzyna Gregorowicz, Go Sport AK Sped Team
mężczyźni: I – Dawid Bojarczak, AGR Podlasie, II – Artur Sienkiewicz, Wieliszew Heron Team, III – Sylwester Szturnoga, Niewiadów Boro
dystans max, 69 km:
kobiety: I – Katarzyna Radziszewska, MCP Bike Team, II – Magdalena Kosko, MCP Bike Team, III – Sylwia Tkaczyk, Mybike.pl
mężczyźni: I – Łukasz Góralewski, Catena Wyszków, II – Kamil Kuszmider, Catena Wyszków, III – Bartosz Grędziński, Kross Staff Team
 
Święto Rodziny
Gdy kolarze walczyli z trudami trasy, w parku odbywało się Święto Rodziny i Gminny Dzień Profilaktyki. Na przejmujący spektakl taneczny „Tylko jedno życie masz” zaprosił Gminny Teatr Edukacyjno - Profilaktyczny „Profil”. O potrzebach dzieci i podejściu dorosłych w piosence, wierszach i refleksjach opowiedzieli uczniowie wszystkich gminnych szkół podczas wspólnego koncertu „Nie ma dzieci - są ludzie”. Na koniec odbył się happening profilaktyczny „Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat”.
Tego dnia dorośli nie grozili palcem, groziła natomiast pogoda. Mimo to panowała iście piknikowa atmosfera. Wiele osób korzystało z tężni, plenerowej siłowni, miasteczka kolarskiego oraz stoiska z pysznymi daniami regionalnymi serwowanymi przez gospodynie z sołectwa Suski.
Impreza była okazją do podziękowania młodym sportowcom godnie reprezentującym gminę i powiat. Kilkudziesięciu uczniów otrzymało karnety na odkryty basen w Długosiodle, który zostanie otwarty niebawem.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Młynarze dają i proszą

ZABRODZIE: Młynarze dają i proszą

– Będziemy wdzięczni, jeśli rada gminy łaskawie będzie spoglądała na naszą miejscowość – na grudniowej sesji o potrzebach Młynarzy mówił Tomasz Babańczyk. Uważa, że wieś zasługuje na inwestycje ze względu na środki, które przekazuje do kasy gminy. – Wydatki wsi są duże, ale są wioski z większymi, a niedużo dostały – odpowiedział radny Janusz Pakuła.   
zobacz więcej
SOMIANKA: Ferie z GOK (foto)

SOMIANKA: Ferie z GOK (foto)

Pierwszy tydzień ferii, zorganizowanych przez GOK w Somiance, można zaliczyć do bardzo udanych. Minął bardzo szybko, bo był pełen atrakcji i fantastycznych zajęć. Na poszczególne formy spędzenia czasu podczas ferii można się było zapisywać od 17 stycznia.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Pierwsza Ekstremalna Droga Krzyżowa z Poręby

BRAŃSZCZYK: Pierwsza Ekstremalna Droga Krzyżowa z Poręby

W piątek  23 marca, podczas trwania rekolekcji w parafii Poręba, ponad 140 osób po Mszy św. o 18.00 wyruszyło w Ekstremalną Drogę Krzyżową... Czemu ekstremalną? „Bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie, w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, by opuścić swoją strefę komfortu i powiedzieć Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, ale dlatego, bo chcę się z Tobą spotkać. To droga do nowego życia”.
zobacz więcej
SOMIANKA: Góra prezentów cudem dawania

SOMIANKA: Góra prezentów cudem dawania

Już po raz czwarty wójt i Gminny Ośrodek Kultury zapraszają mieszkańców na spotkanie wigilijno-opłatkowe. W tym roku odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół w Woli Mystkowskiej w niedzielę 11 grudnia o godz. 15. Koncert „Do Betlejem nie jest tak daleko”, w którym wystąpią uczniowie i nauczyciele miejscowej szkoły, uświetni uroczystość.
zobacz więcej
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku