DŁUGOSIODŁO: Studium w styczniu

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Studium w styczniu

01.11.2016
autor: Ewa Elward
Nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego ma być gotowe w styczniu 2017 r. Mieszkańcy mogli zgłaszać wnioski, dotyczące zmiany przeznaczenia swoich działek.
Gmina Długosiodło we wrześniu rozpoczęła współpracę z Piotrem Czajkowskim (firma „PHU Maxi Usługi Urbanistyczne”). Decyzję o stworzeniu dokumentu podjęto już w 2011 r., wtedy rada gminy podjęła uchwałę o przystąpieniu do jego sporządzenia. Wybrano nawet wykonawcę, niestety, nie wywiązał się z przyjętych zobowiązań, dlatego umowa została wypowiedziana. Obecnie prace postępują dobrze, projekt studium może być gotowe już w styczniu.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 2 listopada.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Dlaczego Dębinki?

ZABRODZIE: Dlaczego Dębinki?

Dlaczego Dębinki? – związki Cypriana Kamila Norwida z ziemią zabrodzką – to temat konferencji naukowej, na którą 2 grudnia zapraszają Gmina Zabrodzie i Fundacja Museion Norwid.
zobacz więcej
SOMIANKA: Piękny historyczny dzień (foto)

SOMIANKA: Piękny historyczny dzień (foto)

Do tego dnia parafianie przygotowali się od wielu miesięcy. Wymodlili przepiękną pogodę, organizacyjnie wraz ze swoim proboszczem ks. Tadeuszem Suchtą dopięli wszystko na ostatni guzik. Nie zawiedli goście. Dziękczynną Mszę św. za 100 lat parafii pw. św. Izydora w Woli Mystkowskiej w niedzielę 25 września 2016 r. koncelebrowali: ks. bp. Janusz Stepnowski, ks. bp Stanisław Stefanek oraz ks. rektor Jarosław Kotowski.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Patrole głównie w terenie

ZABRODZIE: Patrole głównie w terenie

Obsada Posterunku Policji w Zabrodziu jest zbyt mała, by mógł funkcjonować 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Policjanci pełnią służbę w różnych godzinach. - Patrole są głównie w terenie, bo chyba chodzi o to, żeby reagować na ulicy, w środowisku, a nie o to, żeby siedzieć na krześle na posterunku – na ostatniej sesji do radnych i sołtysów zwrócił się kierownik posterunku asp. Zbigniew Kwieciński.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jasełka na wzgórzu bielińskim (foto)

BRAŃSZCZYK: Jasełka na wzgórzu bielińskim (foto)

Po raz jedenasty w Brańszczyku, na wzgórzu bielińskim odbyły się plenerowe jasełka. To ogromne przedsięwzięcie, angażujące i przyciągające nie tylko lokalną społeczność. W poruszającym serca spektaklu „Gdzie jest nasze Betlejem?” wystąpili uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku oraz ich przyjaciele.
zobacz więcej
pokusa happy hours
Mrówka wrzesień 2017
pokusa happy hours
fotobudka star