DŁUGOSIODŁO: Studium w styczniu

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Studium w styczniu

01.11.2016
autor: Ewa Elward
Nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego ma być gotowe w styczniu 2017 r. Mieszkańcy mogli zgłaszać wnioski, dotyczące zmiany przeznaczenia swoich działek.
Gmina Długosiodło we wrześniu rozpoczęła współpracę z Piotrem Czajkowskim (firma „PHU Maxi Usługi Urbanistyczne”). Decyzję o stworzeniu dokumentu podjęto już w 2011 r., wtedy rada gminy podjęła uchwałę o przystąpieniu do jego sporządzenia. Wybrano nawet wykonawcę, niestety, nie wywiązał się z przyjętych zobowiązań, dlatego umowa została wypowiedziana. Obecnie prace postępują dobrze, projekt studium może być gotowe już w styczniu.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 2 listopada.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: W górę, wszystkie ręce w górę

RZĄŚNIK: W górę, wszystkie ręce w górę

Festyn rodzinny, zorganizowany przez gminę w niedzielę 29 lipca na forum spotkań w Rząśniku, zgromadził wiele osób i to nie tylko mieszkańców gminy. Na targowicy już od 16.30 wiele się działo, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Od 19.00 scenę opanowały zespoły disco polo. Przed barierkami miejsca zajęli ich wierni fani, którzy momentami chóralnie zastępowali wokalistów, bo tak świetnie znali słowa i melodię ich przebojów. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Kwiatek, dobry uczynek, pocztówka dla Jana Pawła II  (foto, wideo)

BRAŃSZCZYK: Kwiatek, dobry uczynek, pocztówka dla Jana Pawła II (foto, wideo)

Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie w sposób oryginalny uczciła setne urodziny swojego patrona. Zaprosiła szkolną społeczność do udziału w trzech akcjach dedykowanych Janowi Pawłowi II: „Kwiatek dla Papieża”, Mój dobry uczynek dla Jana Pawła II” oraz „Wirtualna pocztówka”. Nagrano też on-line „Barkę” – ulubiona pieśń Papieża Polaka. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Bóg się rodzi w człowieku (foto)

BRAŃSZCZYK: Bóg się rodzi w człowieku (foto)

Jasełka plenerowe, na które już od 12 lat zaprasza Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku, bez wątpienia są wyjątkowym wydarzeniem, które ma już swoją niemałą publiczność. Nie inaczej było w tym roku. Niedzielny wieczór, 17 grudnia, wiele osób poświęciło chwili refleksji nad sensem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
zobacz więcej
SOMIANKA: Targi w soboty, nie w środy

SOMIANKA: Targi w soboty, nie w środy

Radni na sesji 19 czerwca po raz kolejny zajmowali się Targowiskiem „Mój Rynek” w Somiance. Targowisko zostało oddane do użytku w 2018 r., ale wciąż nie działa. Radni przegłosowali zmianę opłaty targowej oraz dnia targowego. – Jak marszałek nam już zaakceptuje wszystko, teraz i opłaty były zmieniane – mówił wójt – będziemy mogli z targowiskiem w końcu wystartować. Ale w sobotę, nie w środę. 
zobacz więcej
Zitcom