DŁUGOSIODŁO: Stare Bosewo panuje! (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Stare Bosewo panuje! (foto)

16.12.2018
autor: Adam Heronimek
W rozegranych w Rząśniku w dniach 15-16 grudnia Mistrzostwach Powiatu w Minipiłce Nożnej Halowej bezkonkurencyjne okazały się obie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Starym Bosewie.
Zarówno dziewczynki jak i chłopcy zdobyli pierwsze miejsca i złote medale. Puchary za zwycięstwa pojechały do Starego Bosewa. Trenerem obu drużyn jest nauczyciel wychowania fizycznego Adam Heronimek.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Linia Powstańców upamiętniona (foto)

RZĄŚNIK: Linia Powstańców upamiętniona (foto)

Pamięć o rosyjskiej przecince z czasów Powstania Styczniowego, zwanej Linią Powstańców , przetrwała wśród mieszkańców okolicznych wsi, ale także dzięki starym wojskowym mapom. 18 maja odsłonięta została Ścieżka Historyczna Linia Powstańców, będąca pierwszym upamiętnieniem powstańczego epizodu w naturze.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

Nasz Czytelnik, w imieniu mieszkańców Plewicy i Rogóźna, zwrócił się do Nowego Wyszkowiaka z prośbą o interwencję w sprawie podłączenia obydwu miejscowości do nowej infrastruktury energetycznej i transformatora, ponieważ obecna sieć jest dość awaryjna. Zły jej stan potwierdzają przysłane zdjęcia. Rzeczniczka PGE w odpowiedzi argumentuje, że zmiana stacji transformatorowej sytuacji nie poprawi, ponieważ obydwie są zasilane z tej samej linii średniego napięcia, a to od niej w głównej mierze zależy „pewność zasilania odbiorcy”. Do przyłączenia wszystkich mieszkańców Rogóźna i Plewicy potrzebna byłaby dodatkowa inwestycja sieciowa plus modernizacja istniejącej infrastruktury.
zobacz więcej
SOMIANKA: W niedzielę dożynki

SOMIANKA: W niedzielę dożynki

W tym roku gmina Somianka jest gospodarzem dożynek powiatowych. Odbędą się w najbliższą niedzielę, 26 sierpnia, w Popowie Kościelnym. Gwiazdą będzie zespół Weekend.
zobacz więcej
SOMIANKA: Konkurs patriotyczny

SOMIANKA: Konkurs patriotyczny

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance z okazji Święta Niepodległości ogłasza konkurs plastyczny „Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie!” dla dzieci i młodzieży.  Prace należy składać do 14 listopada listownie (na adres: Gminny Ośrodek Kultury Somianka 21 07-203 Somianka z dopiskiem „Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie!”) lub osobiście w GOK. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy pamiątkowe. 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku