DŁUGOSIODŁO: Spotkanie opłatkowe w przedszkolu (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Spotkanie opłatkowe w przedszkolu (foto)

25.12.2018
autor: Przedszkole w Długosiodle
Spotkanie opłatkowe w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle, z udziałem rodziców i zaproszonych gości, w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia to już tradycja.
Spotkanie rozpoczęła nasza pani dyrektor Barbara Gałązka, która serdecznie powitała zgromadzonych i złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasze zaproszenie przyjęły: pani Ewa Karczewska, zastępca wójta Gminy Długosiodło i pani Teresa Paradowska, przewodnicząca Rady Gminy.
Na tegoroczną uroczystość, która odbyła się 18 grudnia, dzieci z grupy "Kangurki", pod okiem pani Ewy Kachel przygotowały widowisko jasełkowe. Mali aktorzy odważnie grali swoje role, śpiewali kolędy i pastorałki, a ich popisy aktorskie publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Po występie artystycznym był oczywiście czas na składanie sobie bożonarodzeniowych życzeń i dzielenie się opłatkiem. Podziękowano także rodzicom i pracownikom przedszkola, którzy wsparli akcję „Szlachetna Paczka” i obdarowali najpotrzebniejszymi rzeczami rodzinę, dla której przedszkole przygotowało paczkę. A na koniec wielka niespodzianka. Na spotkanie przybył Mikołaj i obdarował wszystkie dzieci prezentami w nagrodę za to, że były bardzo grzeczne.
Mamy nadzieję, że wrażenia z tego spotkania na długo pozostaną dzieciom i ich rodzicom w pamięci.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Szlachetna Paczka w Bielinie (foto)

RZĄŚNIK: Szlachetna Paczka w Bielinie (foto)

Szkoła Podstawowa w Bielinie uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Udzieliła wsparcia rodzinie pana Czesława, który od kilkunastu lat choruje na stwardnienie rozsiane. Mieszka razem z przewlekle chorym bratem, mamą, która ma problemy z sercem, i siedemdziesięciokilkuletnim ojcem.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Trzeźwość – Wolność – Niepodległość

RZĄŚNIK: Trzeźwość – Wolność – Niepodległość

W dniach 5 – 11 lipca organizowana jest Piesza Pielgrzymka Diecezji Łomżyńskiej. Pątnicy wyruszają z Ostrołęki spod kościoła pw. św. Antoniego, wędrują do Niepokalanowa do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii Kolbego w intencji przebłagalnej trzeźwości narodu polskiego. Przechodzą przez parafie dekanantu wyszkowskiego, m.in. Lubiel i Rząśnik. Mają do pokonania ok. 180 km.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Po wyborach sołtysów

DŁUGOSIODŁO: Po wyborach sołtysów

Zakończyły się wybory sołtysów na kolejną kadencję. Oto sołtysi i rady sołeckie w poszczególnych miejscowościach:
zobacz więcej
ZABRODZIE: Zdolne i zaangażowane (foto)

ZABRODZIE: Zdolne i zaangażowane (foto)

Etiuda, przygotowana za pomocą lalki teatralnej, była zwieńczeniem warsztatów teatralnych, które przez 5 dni, od 24 do 28 lipca odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu. W podróż do krainy teatru, bajek, aktorów i lalek zaprosił dzieci Paweł Kołodziejski, absolwent Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, aktor Teatru Lalek „Igraszka”.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom