DŁUGOSIODŁO: Spotkanie opłatkowe w przedszkolu (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Spotkanie opłatkowe w przedszkolu (foto)

25.12.2018
autor: Przedszkole w Długosiodle
Spotkanie opłatkowe w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle, z udziałem rodziców i zaproszonych gości, w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia to już tradycja.
Spotkanie rozpoczęła nasza pani dyrektor Barbara Gałązka, która serdecznie powitała zgromadzonych i złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasze zaproszenie przyjęły: pani Ewa Karczewska, zastępca wójta Gminy Długosiodło i pani Teresa Paradowska, przewodnicząca Rady Gminy.
Na tegoroczną uroczystość, która odbyła się 18 grudnia, dzieci z grupy "Kangurki", pod okiem pani Ewy Kachel przygotowały widowisko jasełkowe. Mali aktorzy odważnie grali swoje role, śpiewali kolędy i pastorałki, a ich popisy aktorskie publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Po występie artystycznym był oczywiście czas na składanie sobie bożonarodzeniowych życzeń i dzielenie się opłatkiem. Podziękowano także rodzicom i pracownikom przedszkola, którzy wsparli akcję „Szlachetna Paczka” i obdarowali najpotrzebniejszymi rzeczami rodzinę, dla której przedszkole przygotowało paczkę. A na koniec wielka niespodzianka. Na spotkanie przybył Mikołaj i obdarował wszystkie dzieci prezentami w nagrodę za to, że były bardzo grzeczne.
Mamy nadzieję, że wrażenia z tego spotkania na długo pozostaną dzieciom i ich rodzicom w pamięci.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Zwyciężył w trzecim starciu

BRAŃSZCZYK: Zwyciężył w trzecim starciu

Głosowanie 21 października zadecydowało, że po 20 latach zmieni się wójt gminy Brańszczyk. W trzecim starciu Wiesław Przybylski pokonał Mieczysława Pękula. Uzyskał poparcie 2162 wyborców (57%), natomiast jego kontrkandydat – 1642 (43%). 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: To wspólne święto wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny (foto)

RZĄŚNIK: To wspólne święto wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny (foto)

11 listopada to data niezmiernie ważna dla każdego Polaka. To dzień odzyskania niepodległości. Po 123 latach rozbiorów, karania za mówienie po polsku, zsyłek na Sybir, germanizacji, walki brata z bratem, Polacy odzyskali swój dom, odzyskali orła białego, odzyskali biało-czerwoną flagę. To także okazja do uczczenia wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że dziś żyjemy w niepodległej Polsce. 11 listopada to wspólne święto wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. To dzień, w którym możemy, jako Polacy, jako mieszkańcy ziemi rząśnickiej, podziękować naszym Walecznym Bohaterom – tak rozpoczął swoje wystąpienie wójt Paweł Kołodziejski podczas uroczystości 11 listopada przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Rząśniku.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Gminne Dożynki (foto)

BRAŃSZCZYK: Gminne Dożynki (foto)

Święto Plonów Gmina Brańszczyk obchodziła w niedzielę 19 sierpnia. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Święta w szkole

RZĄŚNIK: Święta w szkole

Przedświąteczny tydzień był w szkole w Bielinie bardzo pracowity. 19 grudnia odbyły się wigilie klasowe, na które mamy uczniów przygotowały tradycyjne potrawy. Dzień później obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu uczniów. Podsumowaliśmy akcję „Góra Grosza”.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom