DŁUGOSIODŁO: Smaki wsi w nowej szacie

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Smaki wsi w nowej szacie

18.10.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
… to hasło kulinarnego konkursu, na który 19 października zaprasza stowarzyszenie „Grądy Szlacheckie - moja wieś”.
 
Trzeci już konkurs kulinarny będzie zwieńczeniem warsztatów, które odbywają się w świetlicy w Grądach Szlacheckich. Jak zapewniają uczestnicy, to potrawy najsmaczniejsze, bo zrobione z sercem. Uczestnicy konkursu, którego myślą przewodnią jest „Mój rodzinny obiad” mogą więc spodziewać się prawdziwej uczty. Początek o godz. 12.
Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Dzień chorych i cierpiących

BRAŃSZCZYK: Dzień chorych i cierpiących

Gminne obchody Światowego Dnia Chorego, ustanowione przez św. Jana Pawła II, a obchodzone w dniu wspominania w Kościele powszechnym pierwszego objawienia Maryi w Lourdes, jak co roku odbyły się w Domu Emeryta u Księży Orionistów. Zostały zorganizowane po raz 14., wspólnie z CKO, GOPS i Urzędem Gminy, dla ok. 200 osób. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciance

BRAŃSZCZYK: Jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciance

Służba na straży ludzkiego życia wymaga ogromnej odwagi. To nie tylko piękny mundur i sztandar u boku, ale przede wszystkim zaufanie, jakim obdarzamy Was podczas wielu losowych tragedii. Matki bądźcie dumne, że macie takich synów. Żony bądźcie dumne, że macie takich mężów. Serca nasze są pełne trwogi, gdy wyruszacie na akcję i radują się, kiedy wracacie. To właśnie my czekamy na Was, pełne obaw, kiedy wrócicie i czy Wam nic się nie stało. Kochamy Was bardzo!” Henryka Rowińska w imieniu matek i żon strażaków.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wynagrodzenie zastępcy wójta

BRAŃSZCZYK: Wynagrodzenie zastępcy wójta

Przypomnijmy, że 1 sierpnia stanowisko zastępcy wójta objęła Elżbieta Paziewska, którą z początkiem roku wójt Wiesław Przybylski powołał na stanowisko sekretarza gminy. Konkurs na sekretarza gminy będzie ogłoszony nie później niż w ciągu 3 miesięcy od daty zwolnienia stanowiska. Przez ten czas obowiązki sekretarza gminy będzie wykonywała zastępca wójta Elżbieta Paziewska. Jej wynagrodzenie wójt ustalił w wysokości 6.320 zł. Gdy była tylko sekretarzem, zarabiała 9.400 zł miesięcznie.
zobacz więcej
SOMIANKA: Gwiazdkowy tenis stołowy (foto)

SOMIANKA: Gwiazdkowy tenis stołowy (foto)

W Szkole Podstawowej im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego w Woli Mystkowskiej 2 grudnia odbył się Gwiazdkowy Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany z inicjatywy Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasza Gmina Somianka”. Rywalizowali tenisiści w wieku od 8 do 55 lat. Była to doskonała okazja do integracji mieszkańców gminy i jej promocji.
zobacz więcej
Zitcom